Najlepšie akcie ropy a plynu pre 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa

Druhá časť

Ropný a plynárenský priemysel tvoria spoločnosti zapojené do prieskumu, ťažby, rafinácie a prepravy ropných a plynových produktov. Tento priemysel zahŕňa aj ropné a plynárenské spoločnosti, ktoré poskytujú služby vŕtania a údržby vrtov. Medzi najväčšie mená patrí holandská spoločnosť Royal Dutch Shell Plc. (RDS.A:NYSE), Exxon Mobil Corp. (XOM:NYSE) a francúzska spoločnosť Total S.A. (TOT:NYSE).

päťročný graf Energy Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie ropy a zemného plynu reprezentované v Energy Select Sector SPDR ETF (XLE), za posledných 12 mesiacov drasticky znížili výkonnosť na širšom trhu a dosiahli celkový výnos -41,5% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 15,2%.

Tu sú 3 najlepšie akcie ropy a zemného plynu s najrýchlejším rastom výnosov.

Najrýchlejšie rastúce akcie ropy a zemného plynu

Ide o akcie ropy a zemného plynu s najvyšším medziročným rastom EPS za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ako môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf Torm, zdroj: GOOGLE

TORM PLC (TRMD:NASDAQ) : TORM je dánska spoločnosť na prepravu ropy. Spoločnosť prepravuje čisté ropné produkty vrátane tryskového paliva, benzínu a nafty. Vlastní a prevádzkuje flotilu tankerov. TORM v auguste informovala, že fiškálny 1. polrok 2020 predstavoval najsilnejšiu polročnú výkonnosť od roku 2008 vrátane zisku pred zdanením – 128 miliónov dolárov.

ročný graf Canacol Energy, zdroj: GOOGLE

Canacol Energy Ltd. (CNE:TSE) : Canacol Energy je kanadská firma zaoberajúca sa prieskumom a ťažbou zdrojov ropy a zemného plynu v Južnej Amerike. Spoločnosť sa zameriava predovšetkým na pobočky v Kolumbii a Ekvádore. Spoločnosť Canacol vo svojej správe o fiškálnych financiách za 1. polrok 2020 uviedla, že sa jej realizovaný zmluvný predaj zemného plynu a skvapalneného zemného plynu sa medziročne zvýšil o 46%.

ročný graf Hoegh LNG Partners LP, zdroj: GOOGLE

Hoegh LNG Partners LP: (HMLP:NYSE) Hoegh LNG Partners je nórska energetická spoločnosť, ktorá ponúka služby plávajúceho skvapalneného zemného plynu (LNG). Medzi jej hlavné činnosti patrí vlastníctvo a prevádzka plávajúcich skladovacích a znovu splyňovacích jednotiek, ako aj preprava kvapalného zemného plynu a s tým súvisiace služby.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár