Najlepšie akcie ropy a plynu pre 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa

Tretia časť

Ropný a plynárenský priemysel tvoria spoločnosti zapojené do prieskumu, ťažby, rafinácie a prepravy ropných a plynových produktov. Tento priemysel zahŕňa aj ropné a plynárenské spoločnosti, ktoré poskytujú služby vŕtania a údržby vrtov. Medzi najväčšie mená patrí holandská spoločnosť Royal Dutch Shell Plc. (RDS.A:NYSE), Exxon Mobil Corp. (XOM:NYSE) a francúzska spoločnosť Total S.A. (TOT:NYSE).

päťročný graf Energy Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie ropy a zemného plynu reprezentované v Energy Select Sector SPDR ETF (XLE), za posledných 12 mesiacov drasticky znížili výkonnosť na širšom trhu a dosiahli celkový výnos -41,5% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 15,2%.

Tu sú 3 najlepšie akcie ropy a zemného plynu s najvyššou dynamikou.

Akcie ropy a zemného plynu s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie ropy a zemného plynu, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Whiting Petroleum, zdroj: GOOGLE

Whiting Petroleum Corp. (WLL:NYSE) : Whiting Petroleum je spoločnosť zameraná na prieskum ropy a zemného plynu. Firma získava, skúma a vyrába rôzne ropné produkty. Spoločnosť 1. septembra oznámila, že ukončila svoju finančnú reštrukturalizáciu a vystúpila z ochrany pred veriteľmi podľa kapitoly 11. V rámci reštrukturalizácie spoločnosť Whiting znížila dlh o približne 3 miliardy dolárov a jej nová kapitálová štruktúra obsahuje nový revolvingový úverový nástroj založený na rezervách vo výške 750 miliónov dolárov so splatnosťou v apríli 2024. Obchodovanie na newyorskej burze cenných papierov začalo v septembri pod burzovým indexom „WLL“. 

päťročný graf Renewable Energy Group, zdroj: GOOGLE

Renewable Energy Group Inc. (REGI:NASDAQ) : Renewable Energy Group vychádza v ústrety obchodným zákazníkom v USA a podieľa sa na vývoji, distribúcii, predaji a logistike bionafty a ďalších obnoviteľných produktov.

ročný graf Africa Energy, zdroj. GOOGLE

Africa Energy Corp. (AFE:CVE) : Kanadská energetická spoločnosť Africa Energy skúma ropu a plyn okolo južného pobrežia Afriky so zameraním na polia blízko Namíbie a Južnej Afriky. Spoločnosť je súčasťou skupiny Lundin Group, skupiny spoločností využívajúcich prírodné zdroje. Dňa 28. augusta spoločnosť Africa Energy oznámila, že zahájila proces vŕtania s názvom spudding, ktorá sa uskutočnila v rámci druhého prieskumného vrtu neďaleko Južnej Afriky, čo je kľúčové pre vývoj v oblasti prieskumu spoločnosti v tomto regióne.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár