Najlepšie akcie ropy a plynu pre 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa

Prvá časť

Ropný a plynárenský priemysel tvoria spoločnosti zapojené do prieskumu, ťažby, rafinácie a prepravy ropných a plynových produktov. Tento priemysel zahŕňa aj ropné a plynárenské spoločnosti, ktoré poskytujú služby vŕtania a údržby vrtov. Medzi najväčšie mená patrí holandská spoločnosť Royal Dutch Shell Plc. (RDS.A:NYSE), Exxon Mobil Corp. (XOM:NYSE) a francúzska spoločnosť Total S.A. (TOT:NYSE).

päťročný graf Energy Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie ropy a zemného plynu reprezentované v Energy Select Sector SPDR ETF (XLE), za posledných 12 mesiacov drasticky znížili výkonnosť na širšom trhu a dosiahli celkový výnos -41,5% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 15,2%.

Tu sú 3 najlepšie akcie ropy a zemného plynu s najlepšou hodnotou.

Akcie ropy a plynu s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie ropy a zemného plynu s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcie k čistému zisku (P / E).

ročný graf Teekay Tankers, zdroj: GOOGLE

Teekay Tankers Ltd. (TNK:NYSE) : Teekay Tankers je kanadská ropná spoločnosť, ktorá poskytuje služby prepravy ropy prostredníctvom flotily stredne veľkých tankerov. Spoločnosť je etablovaná v obchode so spotovými tankermi a prostredníctvom krátkodobých alebo strednodobých kontraktov s pevnou úrokovou sadzbou.

ročný graf Torm, zdroj: GOOGLE

TORM PLC (TRMD:NASDAQ) : TORM je dánska spoločnosť na prepravu ropy. Spoločnosť prepravuje čisté ropné produkty vrátane tryskového paliva, benzínu a nafty. Vlastní a prevádzkuje flotilu tankerov. TORM v auguste informovala, že fiškálny 1. polrok 2020 predstavoval najsilnejšiu polročnú výkonnosť od roku 2008 vrátane zisku pred zdanením – 128 miliónov dolárov.

ročný graf Talos Energy, zdroj: GOOGLE

Talos Energy Inc. (TALO:NYSE) : Talos je výrobcom ropných a zemných plynov. Spoločnosť Talos, zameraná na americké pobrežie Mexického zálivu, sa zaoberá akvizíciou, prieskumom a ťažbou zdrojov ropy a zemného plynu. Spoločnosť 9. septembra vydala memorandum, v ktorom uviedla, že sa na ňu nebude vzťahovať nedávny prezidentský príkaz na predĺženie moratória na rozvoj ropných a plynových zdrojov vo východnom Mexickom zálive a tiež zavedenie nových obmedzení v oblastiach pri atlantickom pobreží.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár