Najlepšie akcie S&P 500 na január 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Reality Spotrebiteľský sektor Technológie Verejné služby

Index S&P 500 je trhovo kapitalizovaný index 500 najväčších verejne obchodovaných spoločností v USA. Všeobecne sa považuje za najlepší ukazovateľ amerických akcií s vysokou kapitalizáciou. Medzi najväčšie spoločnosti v indexe patria Microsoft Corp. (MSFT), Apple Inc. (AAPL) a Amazon.com Inc. (AMZN). S&P 500 vykázala k 30. decembru 2019 dvanásťmesačnú celkovú návratnosť 32,4%.

Nižšie sa pozrieme na najlepšie akcie S&P 500 na január s ohľadom na hodnotu, rast a dynamiku.

Akcie S&P 500  s najlepšou hodnotou

Nasledujúci zoznam akcií S&P 500 je zoznam akcií s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P/E). Zisky možno akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku zaplatíte menej.

ročný graf Vornado Realty Trust, zdroj: GOOGLE

Vornado Realty Trust (VNO:NYSE): Vornado Realty Trust je investičná spoločnosť zaoberajúca sa investíciami do nehnuteľností (REIT), ktorá vlastní kancelárske, maloobchodné priestory, obchodné domy a iné nehnuteľnosti a súvisiace investície. 18. decembra VNO oznámila mimoriadnu dividendu vo výške 1,95 dolárov za akciu v dôsledku predaja nehnuteľností.

ročný graf Macyˇs, zdroj: GOOGLE

Macy’s Inc (M:NYSE): Spoločnosť Macy’s prevádzkuje obchodné domy na celoštátnej úrovni, ktoré ponúkajú širokú škálu tovaru vrátane odevov, doplnkov, kozmetiky, bytového textilu a iného spotrebného tovaru. Predajca 12. decembra oznámil, že do svojej správnej rady vymenoval Torrence Boone, predtým reklamného viceprezidenta spoločnosti Google.

ročný graf ViacomCBS Inc., zdroj: GOOGLE

ViacomCBS Inc (VIAC:NASDAQ): ViacomCBS je multimediálna spoločnosť zaoberajúca sa prevádzkou rozhlasového a televízneho vysielania a vydavateľstvom, ktorá slúži divákom na celom svete. Vznikla zlúčením spoločností Viacom a CBS, ktoré sa zlúčili 4. decembra 2019.

Akcie S&P 500 s najrýchlejším rastom výnosov

Ďalší zoznam tvoria akcie S&P 500 s najrýchlejším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf Newmont Goldcorp Corp, zdroj: GOOGLE

Newmont Goldcorp Corp (NEM:NYSE).: Newmont Goldcorp získava, skúma a vyvíja minerálne vlastnosti a zaoberá sa výrobou a predajom zlata a medi. 2. decembra spoločnosť Newmont oznámila program spätného odkupovania akcií v hodnote 1 miliardy dolárov.

ročný gtraf Welltower Inc, zdroj: GOOGLE

Welltower Inc.(WELL:NYSE): Welltower funguje ako REIT, ktorý investuje do bývania pre seniorov a nehnuteľností zapojených do zdravotníckych služieb. Welltower nedávno ohlásila plány na získanie portfólia budov lekárskych kancelárií za 1,7 miliardy dolárov, čím dramaticky rozšíri svoje podiely.

ročný graf ServiceNow Inc., zdroj: BLOOMBERG

ServiceNow Inc.(NOW:NYSE): Spoločnosť spravujúca softvér a cloudové služby ServiceNow sa zameriava na priestor informačných technológií. Spoločnosť nedávno presunula niektoré zo svojich výkonných vodcovských funkcií, čím Gina Mastantuono uviedla na pozíciu CFO s účinnosťou od januára 2020.

Akcie S&P 500 s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie S&P 500, ktoré mali najväčší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Advanced Micro Devices Inc, zdroj:GOOGLE

Advanced Micro Devices Inc.(AMD:NASDAQ): Spoločnosť Advanced Micro Devices, známa tiež ako AMD, vyrába polovodiče a súvisiace produkty, ako sú mikroprocesory a grafické karty. Spoločnosť 16. decembra oznámila, že vymenovala Michaela Gregoireho do správnej rady. Gregoire bol predtým výkonným riaditeľom softvérovej spoločnosti CA Technologies, ktorú spoločnosť Broadcom kúpila v roku 2018.

ročný graf Lam Research Corp, zdroj: GOOGLE

Lam Research Corp.(LRCX:NASDAQ): Lam Research výrába a servisuje polovodičové zariadenia používané pri výrobe integrovaných obvodov.

ročný graf KLA Corp, zdroj: GOOGLE

KLA Corp.(KLAC:NASDAQ): KLA vyrába zariadenia, ktoré pomáhajú testovať a riadiť výrobný proces mikročipov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár