Najlepšie akcie S&P 500 za november 2019

Akcie Americké akcie Energetika Financie Priemysel Reality Spotrebiteľský sektor Technológie Telekomunikácie

Index S&P 500 je trhovo kapitalizovaným indexom 500 najväčších verejne obchodovaných spoločností v USA. Všeobecne sa považuje za najlepší ukazovateľ amerických akcií s vysokou kapitalizáciou. Medzi najväčšie spoločnosti v indexe patria Microsoft Corporation (MSFT), Apple Inc. (AAPL) a Amazon.com Inc. (AMZN). S&P 500 zaznamenal v polovici novembra ročnú celkovú návratnosť 16,2%.

S&P 500 – akcie s najlepšou hodnotou

Prinášame zoznam akcií S&P 500 s najnižším 12-mesačným pomerom trhovej ceny k zisku na akciu (P/E). Zisky možno akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätných odkupov, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf VORNADO REALTY TRUST, zdroj: GOOGLE

Vornado Realty Trust (VNO:NYSE): Vornado Realty Trust je investičná spoločnosť zaoberajúca sa investíciami do nehnuteľností (REIT), ktorá vlastní kancelárske priestory, maloobchodné aj obchodné domy a iné nehnuteľnosti a s nimi súvisiace investície.

CBS Corp (CBS:NYSE): CBS je multimediálna spoločnosť zaoberajúca sa prevádzkou rozhlasu, televíznej produkcie a vydavateľstva, ktorá slúži divákom na celom svete. Spoločnosť sa chystá spojiť sa so spoločnosťou Viacom Inc. (VIAB:NASDAQ) začiatkom decembra v snahe lepšie konkurovať rivalom ako Netflix Inc. (NFLX:NASDAQ) a Walt Disney Co. (DIS:NYSE).

ročný graf MACY’S, zdroj: GOOGLE

Macy’s Inc (M:NYSE): Spoločnosť Macy’s prevádzkuje obchodné domy na celoštátnej úrovni, ktoré ponúkajú širokú škálu tovarov vrátane odevov, doplnkov, kozmetiky, bytového textilu a iného spotrebného tovaru.

S&P 500 – akcie s najrýchlejším rastom výnosov

Ďalšími akciami z S&P 500 s najvyšším medziročným výnosom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf NEWMONT GOLDCORP, zdroj: GOOGLE

Newmont Goldcorp Corp (NEM:NYSE): Newmont Goldcorp získava, skúma a vyvíja vlastnosti minerálov a zaoberá sa výrobou a predajom zlata a medi.

ročný graf WELLTOWER, zdroj: GOOGLE

Welltower Inc (WELL:NYSE): Welltower funguje ako REIT, ktorý investuje do bývania pre seniorov a nehnuteľností zapojených do zdravotníckych služieb.

ročný graf SEMPRA ENERGY, zdroj: GOOGLE

Sempra Energy (SRE:NYSE): Sempra Energy je holdingová spoločnosť poskytujúca energetické služby, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vyrába elektrinu, dodáva zemný plyn, prevádzkuje plynovody a zásobníky zemného plynu a realizuje projekt výroby veternej energie.

S&P 500 – akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o výber akcií z S&P 500, ktoré mali najväčší celkový výnos za posledných 12 mesiacov. Sem patria následovné.

ročný graf LAM RESEARCH CORP., zdroj: GOOGLE

Lam Research Corp (LRCX:NASDAQ): Lam Research výrába a servisuje polovodičové zariadenia používané pri výrobe integrovaných obvodov.

ročný graf KLA CORP., zdroj: GOOGLE

KLA Corp (KLAC:NASDAQ): KLA poskytuje riešenia na riadenie procesov a riešenia pre polovodičové a súvisiace odvetvia nanoelektroniky. Spoločnosť ponúka povrchové profilovače, nano-mechanické testery, čipy a riešenia na montáž polovodičov.

ročný graf KEYSIGHT TECHNOLOGIES, zdroj: GOOGLE

Keysight Technologies Inc (KEYS:NYSE) : Keysight Technologies je spoločnosť, ktorá poskytuje riešenia v oblasti elektronického dizajnu a testovania v komunikačnom a elektronickom priemysle.

Zdroj: investopedia

Ohodnoť článok

Pridaj komentár