Najlepšie akcie spotrebného tovaru na august 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Sektor spotrebiteľských tovarov pozostáva zo spoločností, ktoré vyrábajú a predávajú výrobky, ktoré sa považujú za nevyhnutné pre každodenné použitie. Patrí sem tovar pre domácnosť, jedlo, nápoje, hygienické výrobky a ďalšie položky, ktoré jednotlivci buď nechcú alebo nemôžu odstrániť z rozpočtu a to ani v časoch finančných problémov. V dôsledku toho sa tieto spoločnosti považujú za necyklické a schopné udržať stabilný rast bez ohľadu na stav hospodárstva. Medzi veľké mená v tomto odvetví patria Procter & Gamble Co. (PG), Coca-Cola Co. (KO) a General Mills Inc. (GIS).

Akcie spotrebného tovaru, zastúpené v Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP), dosiahli slabší výkon na širšom trhu a investorom poskytli celkový výnos 6,0% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 9,0% za posledných 12 mesiacov. Tieto čísla výkonnosti trhu a štatistiky v tabuľkách nižšie sú k 27. júlu.

Tu sú tri najobľúbenejšie akcie spotrebného tovaru s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie spotrebného tovaru s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie spotrebného tovaru s najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Campbell Soup Co. (CPB:NYSE): Campbell Soup vyrába a uvádza na trh potraviny a nápoje, vrátane omáčok z cestovín prego, mexických omáčok, zemiakových lupienkov značky Kettle, orechov, štiav V8 a ďalších. Spoločnosť 3. júna vykázala nárast čistého príjmu o 100% a rastu tržieb o 14,6% za tretí kvartál fiškálneho roka 2020, ktorý sa skončil 26. apríla 2020. Campbell Soup poznamenala, že zaznamenala nárast dopytu po svojich výrobkoch uprostred pandémie COVID-19.

Tyson Foods Inc. (TSN:NYSE): Tyson Foods vyrába, distribuuje a predáva kuracie, hovädzie, bravčové a pripravené potraviny. Medzi jej značky patria Hillshire Farm, Sara Lee a State Fair. Spoločnosť koncom júna oznámila, že vymenovala Johannu Söderström do funkcie výkonnej viceprezidentky a výkonnej riaditeľky pre ľudské zdroje.

The Kroger Co. (KR:NYSE): Kroger prevádzkuje supermarkety, drogérie, obchodné domy, klenotníctva a obchody so zmiešaným tovarom. Spoločnosť sa tiež zaoberá výrobou a spracovaním niektorých potravín, ktoré predáva vo svojich supermarketoch.

Najrýchlejšie rastúce akcie spotrebného tovaru

Jedná sa o akcie spotrebného tovaru s najvyšším medziročným výnosom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

J.M. Smucker Co. (SJM:NYSE): J.M. Smucker vyrába potravinové výrobky pre globálny predaj. Spoločnosť je známa svojimi ovocnými nátierkami, arašidovými maslami a tukmi a olejmi. J.M. Smucker oznámila 4. júna nárast čistého príjmu o 216,5% a rastu tržieb o 10,0% za štvrtý kvartál fiškálneho roka 2020, ktorý sa skončil 30. apríla 2020. Spoločnosť poznamenala, že v dôsledku pandémie zaznamenala zvýšený spotrebiteľský dopyt.

Dollar General Corp. (DG:NYSE): Dollar General je diskontný predajca. Spoločnosť poskytuje širokú škálu tovaru, vrátane papiera a čistiacich prostriedkov, potravín, zdravých a kozmetických výrobkov, tabakových výrobkov, kuchynských potrieb, odevov, záhradníckeho materiálu a potrieb pre domáce zvieratá. Dollar General 28. mája uviedla, že čistý zisk vzrástol o 68,8% pri náraste čistého obratu o 27,6% za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 1. mája 2020. Spoločnosť poznamenala, že zaznamenala významný nárast čistého predaja v súvislosti s pandémiou.

Akcie spotrebného tovaru s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie spotrebného tovaru, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Clorox Co. (CLX:NYSE): Clorox vyrába a predáva spotrebiteľské a profesionálne výrobky. Medzi hlavné produkty spoločnosti patria čistiace a bieliace výrobky, uhlie, podstielky pre mačky, výrobky pre starostlivosť o automobil, obväzy a vrecia na odpadky. Spoločnosť tiež ponúka potravinové výrobky, systémy filtrácie vody a filtre a prírodné produkty osobnej starostlivosti. Začiatkom mája spoločnosť Clorox vykázala nárast čistého zisku o 28,9% pri čistom raste tržieb , o 15,0% za tretí kvartál fiškálneho roka 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020.

Target Corp. (TGT:NYSE): Target vlastní a prevádzkuje obchod so zmiešaným tovarom a potravinami, ako aj plne integrované online podnikanie. Spoločnosť ponúka široký sortiment bežného tovaru a potravín.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár