Najlepšie akcie spotrebného tovaru pre tretí kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Sektor spotrebiteľských tovarov pozostáva zo spoločností, ktoré vyrábajú a predávajú výrobky, ktoré sa považujú za nevyhnutné pre každodenné použitie. Patrí sem tovar pre domácnosť, jedlo, nápoje, hygienické výrobky a ďalšie položky, ktoré jednotlivci buď nechcú alebo nemôžu odstrániť z rozpočtu, a to ani v časoch finančných problémov. V dôsledku toho sa tieto spoločnosti považujú za necyklické a schopné udržať stabilný rast bez ohľadu na stav hospodárstva. Medzi veľké mená v tomto odvetví patria PepsiCo Inc. (PEP), Walmart Inc. (WMT) a Costco Wholesale Corp. (COST). Akcie spotrebiteľských tovarov, zastúpené Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP), nedosiahli lepšie výsledky na širšom trhu. V porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 (8,9%) za posledných 12 mesiacov dosiahli celkový výnos 3,7%. Tieto čísla o výkonnosti trhu a štatistické údaje v tabuľkách nižšie sú k 23. júnu.

Tu sú tri najobľúbenejšie akcie spotrebného tovaru s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie spotrebného tovaru s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie spotrebiteľských tovarov s najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Campbell Soup Co. (CPB:NYSE): Campbell Soup vyrába a uvádza na trh potraviny a nápoje, vrátane omáčok z cestovín prego, mexických omáčok, zemiakových lupienkov značky Kettle, orechov, štiav V8 a ďalších. 3. júna spoločnosť Campbell Soup oznámila medziročné nárasty čistých predajov a priemerného zisku na jednu akciu o 15% a 34% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 26. apríla.

Tyson Foods Inc. (TSN:NYSE): Tyson Foods vyrába, distribuuje a predáva kuracie, hovädzie, bravčové a pripravené potraviny. Medzi jej značky patria Hillshire Farm, Sara Lee a State Fair. Tyson zaplnil titulky novín kvôli prepuknutiu prípadov COVID-19 v zariadeniach Tyson nachádzajúcich sa v dvoch okresoch v Arkansase. 19. júna spoločnosť zverejnila výsledky, z ktorých vyplýva, že 13% zamestnancov vo viacerých závodoch v tejto oblasti bolo na vírus pozitívnych. Čína pozastavila dovoz z tohto regiónu.

The Kroger Co. (KR:NYSE): Kroger vlastní a prevádzkuje supermarkety a obchody so zmiešaným tovarom v celej USA. Spoločnosť tiež vyrába niektoré z potravinárskych výrobkov predávaných vo svojich obchodoch.

Najrýchlejšie rastúce akcie spotrebného tovaru

Jedná sa o akcie spotrebného tovaru s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

JM Smucker Co. (SJM:NYSE): JM Smucker vyrába potravinárske výrobky pre globálny predaj. Spoločnosť je známa svojimi ovocnými nátierkami, arašidovými maslami a tukmi a olejmi. Spoločnosť 4. júna oznámila, že čisté tržby sa v štvrtom kvartáli 2020, ktorý sa skončil 30. apríla, medziročne zvýšili o 10%, a pripísali nárast zvýšeniu spotrebiteľského dopytu v dôsledku pandémie COVID-19.

Dollar General Corp. (DG:NYSE): Dollar General prevádzkuje reťazec diskontných maloobchodných predajní na rôznych trhoch v USA. Obchody Dollar General ponúkajú zdravotné a kozmetické výrobky, potraviny, papierové výrobky, chovateľské potreby a ďalšie. V prvom kvartáli 2020, ktorý sa skončil 1. mája, spoločnosť zaznamenala medziročný nárast čistých tržieb o 27,6%.

Spotrebiteľské akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie spotrebných tovarov, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Clorox Co. (CLX:NYSE): Clorox vyrába a predáva spotrebiteľské a profesionálne výrobky. Medzi hlavné produkty spoločnosti patria čistiace a bieliace výrobky, uhlie, podstielku pre mačky, výrobky pre starostlivosť o automobil, obväzy a vrecia na odpadky. Spoločnosť tiež ponúka potravinové výrobky, systémy filtrácie vody, filtre a prírodné produkty osobnej starostlivosti.

Target Corp. (TGT:NYSE): Target vlastní a prevádzkuje obchod so zmiešaným tovarom a potravinami, ako aj plne integrované online podnikanie. 11. júna spoločnosť Target oznámila štvrťročnú dividendu vo výške 0,68 dolára na jednu akciu splatnú 10. septembra, čo predstavuje zvýšenie o 3,0% oproti predchádzajúcej štvrťročnej výplate dividend.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár