Najlepšie akcie spotrebného tovaru na jún 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Základné materiály

Sektor spotrebiteľských tovarov pozostáva zo spoločností, ktoré vyrábajú a predávajú výrobky považované za nevyhnutné pre každodenné použitie. Patria k nim výrobky pre domácnosť, jedlo, nápoje, hygienické výrobky a ďalšie položky, ktoré jednotlivci buď nechcú, alebo nemôžu odstrániť zo svojich rozpočtov a to ani v časoch finančných problémov. V dôsledku toho sa tieto spoločnosti považujú za necyklické a schopné udržať stabilný rast bez ohľadu na stav hospodárstva. Medzi veľké mená v tomto odvetví patria PepsiCo Inc. (PEP), Walmart Inc. (WMT) a Costco Wholesale Corp. (COST). Akcie spotrebného tovaru, zastúpené v Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP), dosiahli slabší výkon na širšom trhu s celkovým výnosom 2,5% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 5,1% za posledných 12 mesiacov. Tieto čísla výkonnosti trhu a štatistiky v tabuľkách nižšie sú k 22. máju.

Tu sú tri najobľúbenejšie akcie spotrebného tovaru s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie spotrebiteľských tovarov s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie spotrebiteľských tovarov s najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Campbell Soup Co. (CPB:NYSE): Campbell Soup vyrába a uvádza na trh potraviny a nápoje, vrátane omáčok z cestovín prego, mexických omáčok, zemiakových lupienkov značky Kettle, orechov, štiav V8 a ďalších.

Tyson Foods Inc. (TSN:NYSE): Tyson Foods vyrába, distribuuje a predáva kuracie, hovädzie, bravčové a pripravené potraviny. Medzi jej značky patria Hillshire Farm, Sara Lee a State Fair. Spoločnosť začiatkom tohto mesiaca oznámila, že niektoré z jej výrobných zariadení obnovujú svoju činnosť po dočasnom odstavení, aby otestovali členov svojho tímu na prítomnosť vírusu COVID-19 a obmedzili šírenie vírusu. Tyson tiež začala pokročilé testovanie na vírus vo viacerých svojich zariadeniach.

Archer-Daniels Midland Co. (ADM:NYSE) : Archer-Daniels Midland nakupuje, prepravuje, skladuje, spracúva a predáva poľnohospodárske komodity, výrobky a suroviny po celom svete. Spoločnosť spracúva olejniny, kukuricu, milo, ovos, jačmeň, arašidy, pšenicu a ďalšie.

Najrýchlejšie rastúce akcie spotrebiteľských tovarov

Jedná sa o akcie spotrebiteľských tovarov s najvyšším medziročným výnosom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Coca-Cola Co. (KO:NYSE): Coca-Cola je nápojová spoločnosť zaoberajúca sa výrobou a predajom nealkoholických nápojov vrátane vody, športových nápojov, štiav, mliečnych a rastlinných nápojov, čaju a kávy. Spoločnosť vykázala za prvý kvartál 2020 pokles čistých výnosov o 1%. Coca-Cola tiež poznamenala, že pandémia koronavírusu poškodzuje jej objem. Od začiatku apríla do 21. apríla celosvetový objem klesol približne o 25%.

JM Smucker Co. (SJM:NYSE): JM Smucker vyrába potravinárske výrobky pre globálny predaj. Spoločnosť je známa svojimi ovocnými nátierkami, arašidovými maslami a tukmi a olejmi. Spoločnosť v apríli oznámila, že ruší svoje predikcie na fiškálny rok 2021 z dôvodu neistoty spojenej s pandémiou koronavírusu.

Akcie spotrebiteľských tovarov s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie spotrebiteľských tovarov, ktoré dosiahli najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Target Corp. (TGT:NYSE): Target vlastní a prevádzkuje obchod so zmiešaným tovarom a potravinami, ako aj plne integrované online podnikanie. Spoločnosť ponúka široký sortiment bežného tovaru a potravín. Cieľ vykázal 10,8%-ný nárast porovnateľných tržieb za prvý kvartál 2020. Spoločnosť tiež stiahla svoj celoročný výhľad pre rok 2020 z dôvodu neistoty súvisiacej s pandémiou COVID-19.

Dollar General Corp. (DG:NYSE): Dollar General je diskontný predajca. Spoločnosť poskytuje širokú škálu tovaru, vrátane papiera a čistiacich prostriedkov, potravín, zdravých a kozmetických výrobkov, tabakových výrobkov, kuchynských potrieb, odevov, záhradníckych potrieb a potrieb pre domáce zvieratá. Dollar General oznámila koncom marca plány prijať ďalších 50 000 zamestnancov do konca apríla s cieľom podporiť zvýšený dopyt po domácnostiach v období pretrvávajúcej pandémie.

Clorox Co. (CLX:NYSE): Clorox vyrába a predáva spotrebiteľské a profesionálne výrobky. Medzi hlavné produkty spoločnosti patria čistiace a bieliace výrobky, uhlie, podstielka pre mačky, výrobky pre starostlivosť o automobil, obväzy a vrecia na odpadky. Spoločnosť však ponúka aj rôzne potravinárske výrobky, systémy na filtráciu vody a filtre a prírodné výrobky na osobnú starostlivosť. Spoločnosť Clorox začiatkom tohto mesiaca oznámila povýšenie Lindy Rendlovej na funkciu prezidenta.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár