Najlepšie akcie spotrebného tovaru na marec 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Sektor spotrebiteľských tovarov pozostáva zo spoločností, ktoré vyrábajú a predávajú výrobky, ktoré sa považujú za nevyhnutné pre každodenné použitie. Patria k nim výrobky pre domácnosť, jedlo, nápoje, hygienické výrobky a ďalšie položky, ktoré jednotlivci buď nechcú alebo nemôžu odstrániť zo svojich rozpočtov a to ani v čase finančných problémov. V dôsledku toho sa tieto spoločnosti považujú za necyklické a schopné udržať stabilný rast bez ohľadu na stav hospodárstva. Medzi veľké mená v tomto odvetví patria Colgate-Palmolive Co. (CL), PepsiCo Inc. (PEP) a Philip Morris International Inc. (PM). Akcie spotrebného tovaru, zastúpené výberom Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP), prekonal širší trh a poskytol investorom celkovú návratnosť 22,0% v porovnaní s celkovou návratnosťou S&P 500 18,4% za posledných 12 mesiacov. 

Tu sú tri najobľúbenejšie akcie spotrebného tovaru s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie spotrebiteľských tovarov s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie spotrebiteľských výrobkov s najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Tyson Foods Inc (TSN:NYSE): Tyson Foods vyrába, distribuuje a predáva kuracie, hovädzie, bravčové a predpripravené potraviny. Medzi jej značky patria Hillshire Farm, Sara Lee a State Fair. Dean Banks, bývalý člen vedúceho tímu spoločnosti X, spoločnosti Alphabet Inc. (GOOGL), bol vymenovaný za prezidenta s účinnosťou od 20. decembra 2019. Aktuálny graf TU.

The Kroger Co (KR:NYSE): Kroger prevádzkuje supermarkety, drogérie, obchodné domy, klenotníctva a obchody so zmiešaným tovarom. Spoločnosť sa tiež zaoberá výrobou a spracovaním niektorých potravín, ktoré predáva vo svojich supermarketoch. Aktuálny graf TU.

General Mills Inc (GIS:NYSE): General Mills vyrába a predáva značkové spotrebné potraviny a výrobky pre spoločenské zvieratá predávané prostredníctvom maloobchodných predajní. Spoločnosť je tiež dodávateľom značkových a neznačkových potravín pre potravinársky priemysel a pre komerčné pekárenské odvetvia. Aktuálny graf TU.

Najrýchlejšie rastúce akcie spotrebného tovaru

Jedná sa o akcie spotrebného tovaru s najvyšším medziročným výnosom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Newell Brands Inc (NWL:NASDAQ): Newell Brands je maloobchodný predajca spotrebného tovaru, vrátane domácich potrieb, bytového textilu, kancelárskych potrieb, náradia a hardvéru a vlasových doplnkov. Medzi značky spoločnosti patria Sharpie, Paper Mate, Elmer’s, Coleman a Rubbermaid. Aktuálny graf TU.

Coca-Cola Co (KO:NYSE): Coca-Cola je nealkoholická nápojová spoločnosť zaoberajúca sa výrobou a predajom nealkoholických nápojov vrátane vody, ochutenej vody a športových nápojov, štiav, mliečnych a rastlinných nápojov, čaju a kávy a energetických nápojov. Spoločnosť v decembri oznámila, že dvaja starší viceprezidenti, obaja členovia vedúceho tímu spoločnosti, odídu v roku 2020. Aktuálny graf TU.

Molson Coors Beverage Co (TAP:NYSE): Molson Coors je holdingová spoločnosť, ktorá vyrába a predáva pivo. Medzi jej značky patria Coors Light, Miller Lite a Molson Canadian. Spoločnosť Molson Coors vykázala za štvrtý kvartál 2019 medziročný rast výnosov 2,8% a medziročný nárast EPS o 114,3%. Aktuálny graf TU.

Akcie spotrebiteľského tovaru s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie spotrebného tovaru, ktoré dosiahli najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Target Corp (TGT:NYSE): Target vlastní a prevádzkuje obchod so zmiešaným tovarom a potravinami, ako aj plne integrované online podnikanie. Aktuálny graf TU.

Costco Wholesale Corp (COST:NASDAQ): Costco prevádzkuje sklady vo viacerých krajinách. Medzi výrobky spoločnosti patria potraviny, nápoje, čistiace prostriedky, spotrebiče, výrobky pre zdravie a krásu, hardware, elektronika a farmaceutické výrobky. Aktuálny graf TU.

The Hershey Co (HSY:NYSE): Hershey sa zaoberá výrobou čokolády a cukroviniek. Hlavnými produktmi spoločnosti sú čokoládové a nečokoládové cukrovinky, výrobky na osvieženie žuvačky a mäty, prísady do pečiva a pochutiny – ako sú nátierky, mäsové pochutiny a zákusky. Hershey v decembri oznámila niekoľko povýšení do tímu manažmentu spoločnosti. Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár