Najlepšie akcie spotrebného tovaru pre január 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Akcie spotrebného tovaru predstavujú spoločnosti vyrábajúce bežné výrobky pre domácnosť, ktoré sa považujú za nevyhnutné pre každodenné použitie. Medzi takéto výrobky patrí domáci tovar, jedlo, nápoje, hygienické výrobky a ďalšie položky, ktoré jednotlivci buď nechcú alebo nemôžu odstrániť zo svojich rozpočtov a to ani v časoch finančných problémov. Z tohto dôvodu sa za spoločnosti spotrebného tovaru považujú necyklické spoločnosti, ktoré sú schopné udržať stabilný rast bez ohľadu na stav hospodárstva. Niektoré z veľkých mien v tomto odvetví sú Costco Wholesale Corp. (COST), Philip Morris International Inc. (PM) a Colgate-Palmolive Co. (CL). Za predchádzajúce 12-mesačné obdobie akcie spotrebného tovaru, reprezentované sektorom SPDR ETF (XLP), nedosiahli výkonnosť S&P 500. Dosiahli len 22,1% v porovnaní s 27,3% v prípade S&P. 

Pozrime sa na 3 najobľúbenejšie akcie spotrebných výrobkov s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie spotrebného tovaru s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie spotrebiteľských výrobkov s najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P/E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf The Kroger Co, zdroj: GOOGLE

The Kroger Co (KR:NYSE).: Kroger prevádzkuje supermarkety, drogérie, multi-obchodné domy, klenotníctva a obchody so zmiešaným tovarom. Spoločnosť sa tiež zaoberá výrobou a spracovaním niektorých potravín, ktoré predáva vo svojich supermarketoch.

ročný graf General Mills Inc, zdroj: GOOGLE

General Mills Inc (GIS:NYSE): General Mills vyrába a predáva značkové spotrebné potraviny a výrobky pre spoločenské zvieratá predávané prostredníctvom maloobchodných predajní. Spoločnosť je tiež dodávateľom značkových a neznačkových potravín pre potravinársky priemysel a pre priemyselné pekárenské odvetvia.

ročný graf PepsiCo Inc, zdroj: GOOGLE

PepsiCo Inc (PEP:NASDAQ): PepsiCo je potravinárska a nápojová spoločnosť, ktorá vyrába, predáva, distribuuje a predáva nápoje, jedlo a občerstvenie. Portfólio značiek spoločnosti zahŕňa Frito-Lay, Gatorade, Pepsi-Cola, Quaker a Tropicana. Začiatkom minulého mesiaca spoločnosť PepsiCo ohlásila plány na získanie BFY Brands, výrobcu občerstvenia PopCorners.

Najrýchlejšie rastúce akcie spotrebného tovaru

Jedná sa o akcie spotrebného tovaru s najvyšším medziročným výnosom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf Walmart Inc, zdroj: GOOGLE

Walmart Inc (WMT:NYSE): Walmart prevádzkuje maloobchod a veľkoobchod. Spoločnosť ponúka široký sortiment tovaru vrátane odevov, domácich potrieb, malých spotrebičov, elektroniky, kníh, domácich klenotov, šperkov, hier, farmaceutických výrobkov, potrieb pre domácnosť a automobilového náradia. Walmart vykázal medziročný rast výnosov o 2,5% a medziročný rast EPS o 98,3% za 3. štvrťrok fiškálneho roka 2020.

ročný graf Conagra Brands Inc, zdroj: GOOGLE

Conagra Brands Inc (CAG:NYSE): Spoločnosť Conagra Brands sa zaoberá výrobou a predajom spracovaných a balených potravín. Spoločnosť vyrába a predáva položky vrátane balených jedál, korenín, predjedál, občerstvenia, špeciálnych zemiakov, mletých zŕn, dehydrovanej zeleniny a ochucovadiel a zmesí.

Akcie spotrebného tovaru s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie spotrebných výrobkov, ktoré zaznamenali najvyššiu percentuálnu zmenu ceny za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Target Corp, zdroj: GOOGLE

Target Corp (TGT:NYSE): Target vlastní a prevádzkuje obchod so zmiešaným tovarom a potravinami, ako aj plne integrované online podnikanie. Spoločnosť ponúka široký sortiment bežného tovaru a potravín. Target vykázal medziročný rast výnosov o 4,7% a medziročný nárast EPS o 18,5% za tretí kvartál roku 2019.

ročný graf Tyson Foods Inc, zdroj: GOOGLE

Tyson Foods Inc (TSN:NYSE): Tyson Foods vyrába, distribuuje a predáva kuracie, hovädzie a bravčové mäso, ako aj pripravené potraviny. Medzi popredné značky spoločnosti patria Sara Lee, Ball Park a State Fair.

ročný graf Coty Inc, zdroj: GOOGLE

Coty Inc (COTY:NYSE): Coty vyrába a distribuuje značkové kozmetické výrobky vrátane vôní, farebnej kozmetiky, hygieny, starostlivosti o pleť a výrobkov na ošetrenie pokožky. Coty oznámila, že vstupuje do dlhodobého strategického partnerstva s Kylie Jenner s cieľom spoločne vybudovať a ďalej rozvíjať súčasný kozmetický obchod Celebrity na globálnu značku.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár