Najlepšie akcie spotrebného tovaru na konci roka 2019

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Akcie spotrebného tovaru predstavujú spoločnosti vyrábajúce bežné výrobky pre domácnosť, ktoré sa považujú za nevyhnutné pre každodenné použitie. Do tejto kategórie výrobkov patria domáce potreby, potraviny, nápoje, hygienické výrobky a ďalšie položky, ktoré jednotlivci nie sú ochotní alebo nedokážu vylúčiť zo svojich rozpočtov a to ani v časoch finančných problémov. Z tohto dôvodu sú tieto spotrebiteľské spoločnosti, ktoré ich vyrábajú, považované za necyklické a schopné udržiavať stabilný rast bez ohľadu na stav hospodárstva. 

Akcie spotrebného tovaru zahŕňajú spoločnosti ako B&G Foods Inc. (BGS) a Procter & Gamble Co. (PG). Na konci 12-mesačného obdobia akcie spotrebiteľských výrobkov reprezentované Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP) dosiahli výkonnosť 13,3% v porovnaní s 18,1% v prípade S&P. 

Pozrime sa na 3 najobľúbenejšie akcie spotrebných výrobkov s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou za december 2019.

Akcie spotrebného tovaru s najlepšou hodnotou

Zoznam obsahuje akcie základných spotrebných materiálov v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky možno akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkupovania, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku zaplatíte menej.

ročný graf Kroger, zdroj: GOOGLE

Kroger Co.: Jedna z najväčších maloobchodných spoločností na svete, Kroger prevádzkuje supermarkety a obchodné domy v desiatkach štátov na Stredozápade a na juhu USA. S rastúcim tlakom online maloobchodníkov ako napr. Amazon.com Inc. (AMZN), spoločnosť Kroger posunula jej zameranie na online predaj a doručovanie. Súčasťou transformácie spoločnosti Kroger ako spoločnosti je nedávna zmena jej loga a značky.

ročný graf PepsiCo, zdroj: GOOGLE

PepsiCo Inc.: Okrem najznámejšieho kultového nealkoholického nápoja Pepsi, PepsiCo vyrába, distribuuje a predáva rôzne nápoje a potraviny na celom svete. V novembri spoločnosť PepsiCo oznámila, že sa stane preferovaným nápojovým partnerom poprednej výletnej spoločnosti Carnival Cruise Line v januári 2020.

ročný graf Tyson Foods, zdroj: GOOGLE

Tyson Foods Inc.: Tyson Foods je jedným z najväčších svetových výrobcov a vývozcov kuracieho, hovädzieho a bravčového mäsa. Medzi jej mnohé značky patria populárne názvy ako Sara Lee, Ball Park a Jimmy Dean. V snahe udržať krok s meniacimi sa spotrebiteľskými trendami, spoločnosť Tyson v júni oznámila záväzok preskúmať výrobu rastlinných a zmesových potravín.

Akcie spotrebného tovaru s najrýchlejším rastom výnosov

Ďalší zoznam prináša akcie základných spotrebných materiálov v S&P 500 s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré potrebuje na opätovné investovanie alebo návrat akcionárom.

ročný graf Walmart, zdroj: GOOGLE

Walmart Inc.: Walmart je veľká maloobchodná spoločnosť pôsobiaca v rôznych obchodných centrách, diskontných obchodoch a na ďalších trhoch. Tieto obchody predávajú tovar od domácich potrieb a zariadení po odevy, šperky, farmaceutický priemysel, automobilové vybavenie a ďalšie. Vo svojom poslednom štvrťroku spoločnosť Walmart vykázala medziročný 41%-ný nárast predaja v elektronickom obchode v USA.

ročný graf Kimberly-Clark, zdroj: GOOGLE

Kimberly-Clark Corp.: Kimberly-Clark je zdravotnícka a hygienická spoločnosť vyrábajúca predovšetkým spotrebné „papierové“ výrobky. Vyrába plienky, papierové osušky, chirurgické plášte, vreckovky a iné súvisiace spotrebiteľské tovary. Kimberly-Clark vo svojej správe za tretí kvartál 2019 prekonala odhadované zisky na akciu na upravenom základe a zaznamenala malý nárast čistého predaja.

ročný graf Coca-Cola, zdroj: GOOGLE

Coca-Cola Co.: Coca-Cola je jednou z najznámejších svetových značiek a vyrába a predáva veľké množstvo nealkoholických nápojov na báze sirupov a koncentrátov. V októbri spoločnosť oznámila blížiace sa uvedenie novej značky energetických nápojov.

Akcie spotrebného tovaru s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie spotrebných výrobkov v S&P 500, ktoré mali najväčší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.


ročný graf Target, zdroj: GOOGLE

Target Corp.: Target prevádzkuje reťazec maloobchodných predajní. Táto spoločnosť predáva širokú škálu spotrebiteľských tovarov, od potravín a nápojov až po domáce potreby, odevy, elektroniku a ďalšie. Target tiež ponúka vlastné kreditné karty kvalifikovaným žiadateľom. V treťom štvrťroku vzrástli porovnateľné tržby spoločnosti Target medziročne o 4,5%.

ročný graf Dollar General, zdroj: GOOGLE

Dollar General Corp.: Zatiaľ čo mnoho spoločností na tomto zozname vyrába spotrebiteľské tovary, Dollar General sa zameriava na ich predaj. Tento maloobchodný predajca prevádzkuje okolo 15 000 obchodov po celých Spojených štátoch amerických. Všeobecne sa ukázalo, že tvárou v tvár voči útoku od online obchodníka – Amazon.com je prekvapivo odolná. K jej úspechu prispeli nízke ceny, strategické umiestnenie obchodov a pravidelná rotácia produktov v obchodoch s cieľom udržať záujem zákazníkov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár