Najlepšie akcie spotrebných tovarov pre máj 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Sektor spotrebného tovaru pozostáva zo spoločností, ktoré vyrábajú a predávajú výrobky, ktoré sa považujú za nevyhnutné pre každodenné použitie. Patria k nim výrobky pre domácnosť, jedlo, nápoje, hygienické výrobky a ďalšie položky, ktoré jednotlivci buď nechcú, alebo nemôžu odstrániť zo svojich rozpočtov, a to ani v časoch finančných problémov. V dôsledku toho sa tieto spoločnosti považujú za necyklické a schopné udržať stabilný rast bez ohľadu na stav hospodárstva. Medzi veľké mená v tomto odvetví patria Colgate-Palmolive Co. (CL), Costco Wholesale Corp. (COST) a Philip Morris International Inc. (PM). Akcie spotrebných tovarov, ktoré sú merateľné prostredníctvom Consumer Staples Select SectorSPDR ETF (XLP), prekonali širší trh a dosiahli celkový výnos 6,2% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 -1,1% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú tri najobľúbenejšie akcie spotrebného tovaru s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie spotrebných tovarov s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie spotrebných tovarov s najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Campbell Soup Co.(CPB:NYSE) : Campbell Soup vyrába a uvádza na trh potraviny a nápoje, vrátane omáčok z cestovín prego, mexických omáčok, zemiakových lupienkov značky Kettle, smaragdových orechov, štiav V8 a ďalších.

Tyson Foods Inc.(TSN:NYSE) : Tyson Foods vyrába, distribuuje a predáva kuracie, hovädzie, bravčové a pripravené potraviny. Medzi jej značky patria Hillshire Farm, Sara Lee a State Fair. Spoločnosť nedávno oznámila pozastavenie výroby v niektorých svojich prevádzkach, aby sa zamestnanci mohli podrobiť testovaniu na COVID-19.

Sysco Corp.(SYY:NYSE) : Spoločnosť Sysco uvádza na trh a distribuuje rôzne druhy potravín a príbuzných výrobkov, predovšetkým pre potravinárske služby alebo priemysel. Niektoré z týchto výrobkov zahŕňajú celý rad mrazených potravín, čerstvých produktov, konzervovaných a suchých potravín, dezertov, nápojov a nepotravinárskych výrobkov – ako sú obrúsky, riad a čistiace prostriedky. Spoločnosť oznámila v polovici januára, že Kevin Hourican prevezme od prezidenta Toma Beného úlohu prezidenta a generálneho riaditeľa. Hourican bol naposledy výkonným viceprezidentom CVS Health a prezidentom CVS Pharmacy.

Najrýchlejšie rastúce akcie spotrebných tovarov

Jedná sa o akcie spotrebných tovarov s najvyšším medziročným výnosom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Newell Brands Inc.(NWL:NASDAQ) : Newell Brands je maloobchodný predaj spotrebného tovaru, vrátane domácich potrieb, bytového textilu, kancelárskych potrieb, náradia a hardvéru a vlasových doplnkov. Medzi značky spoločnosti patria Sharpie, Paper Mate, Elmer’s, Coleman a Rubbermaid.

Molson Coors Beverage Co.(TAP:NYSE) : Molson Coors je holdingová spoločnosť, ktorá vyrába a predáva pivo. Medzi jej značky patria Coors Light, Miller Lite a Molson Canadian.

Coca-Cola Co.(KO:NYSE) : Coca-Cola je nápojová spoločnosť zaoberajúca sa výrobou a predajom nealkoholických nápojov vrátane vody, vylepšených vodných a športových nápojov, džúsu, mliečnych a rastlinných nápojov, čaju, kávy a energetických nápojov. Spoločnosť začiatkom minulého týždňa oznámila, že zaznamenala pokles objemu o 25% v dôsledku klesajúceho globálneho dopytu v dôsledku pandémie koronavírusu.

Akcie spotrebných tovarov s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie spotrebných tovarov, ktoré dosiahli najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Dollar General Corp.(DG:NYSE) : Dollar General je diskontný predajca. Spoločnosť poskytuje širokú škálu tovaru, vrátane papiera a čistiacich prostriedkov, potravín, zdravých a kozmetických výrobkov, tabakových výrobkov, kuchynských potrieb, odevov, záhradníckych potrieb a potrieb pre domáce zvieratá. Spoločnosť v druhej polovici marca oznámila, že plánuje takmer zdvojnásobiť svoju bežnú mieru prijímania zamestnancov tým, že do konca apríla najme 50 000 nových zamestnancov, aby uspokojila dopyt zákazníkov počas pandémie koronavírusu.

The Kroger Co.(KR:NYSE) : Spoločnosť Kroger prevádzkuje supermarkety, drogérie, klenotníctva, obchody so zmiešaným tovarom a multi-obchodné domy, v ktorých je pod jednou strechou veľké množstvo špecializovaných obchodov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár