Najlepšie akcie striebra na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Základné materiály

Tretia časť

Akcie striebra sa používajú tohto v širokej škále priemyselných procesov a jeho popularitu umocňuje skutočnosť, že ho mnohí investori považujú ako aktívum bezpečného prístavu. Akcie striebra, ktoré sú primárne ťažobnými spoločnosťami, sú tiež poháňané výnosom z bankových CD alebo štátnych dlhopisov. Akcie sú reprezentované v Global X Silver Miners ETF (SIL), index výrazne prekonal širší trh, keď zaznamenal celkovú 12-mesačnú návratnosť 69,3%, v porovnaní s 16,2% v prípade spoločnosti Russell 1000.

päťročný graf Global X Sliver Miners ETF, zdroj: GOOGLE

Všetky spoločnosti v tomto článku majú ústredie v Kanade a ich hlavným obchodným miestom je Toronto Stock Exchange, ale obchodujú aj na amerických burzách.

Všetky spoločnosti v tomto článku majú ústredie v Kanade a ich hlavným obchodným miestom je Toronto Stock Exchange, ale obchodujú aj na amerických burzách. Všetky údaje sú uvedené v kanadských dolároch. Výmenný kurz zo 16. septembra bol približne 0,76 dolárov na každý 1 kanadský dolár.

Ďalej sa pozrieme na najlepšie akcie striebra z hľadiska najvyššej dynamiky.

Akcie striebra s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie striebra, ktoré mali najväčší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Sliver Metals Inc., zdroj: GOOGLE

Silvercorp Metals Inc. ( SVM:NYSEMKT ) : Spoločnosť Silvercorp so sídlom v kanadskom Vancouveri sa nachádza v Číne, kde sa stala popredným producentom striebra a významným extraktorom olova, zinku a zlata. Spoločnosť 31. augusta informovala o výsledkoch nezávislej technickej správy, ktorá určila prudký nárast nameraných 18% a 109% a uviedla zdroje striebra a zlata v ťažobnom majetku Ying. Týmto opatrením by tento majetok mohol do roku 2040 zostať životaschopným ťažobným komplexom.

päťročný graf Pan American Silver, zdroj: GOOGLE

Pan American Silver Corp. (PAAS:NASDAQ) : Pan American je jednou z najväčších spoločností na ťažbu primárneho striebra na svete s pôsobením v Mexiku, Peru, Bolívii a Argentíne. K 30. júnu mala spoločnosť vo svojich ťažobných nehnuteľnostiach preukázané zásoby minerálov vo výške 550 miliónov uncí striebra a 5,2 milióna uncí zlata.

päťročný graf Fortuna Silver Mines, zdroj: GOOGLE

Fortuna Silver Mines Inc. (FSM:NYSE) : Fortuna Silver Mines je producentom drahých kovov vo Vancouveri vrátane striebra a zlata. Hlavné operácie má v Peru, Mexiku a Argentíne. Vo svojej správe o druhom štvrťroku zverejnenej v auguste spoločnosť Fortuna uviedla, že si udržala voľný hotovostný tok z prebiehajúcich operácií počas štvrťroka, aj napriek čistej strate 5,7 milióna dolárov. Tržby poklesli medziročne o 34,5%. Spoločnosť pripísala tieto čísla „bezprecedentnej volatilite a zastaveniu nariadenému vládou“ niektorých svojich operácií kvôli COVID-19.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár