Najlepšie akcie striebra pre 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Základné materiály

Tretia časť

Akcie striebra sú poháňané používaním tohto kovu v širokej škále priemyselných procesov a aj jeho popularitou ako aktíva bezpečného prístavu. Akcie striebra, ktoré sú primárne ťažobnými spoločnosťami, sú tiež poháňané výnosom zo štátnych dlhopisov. Sú reprezentované v  Global X Silver Miners ETF (SIL). Index výrazne prekonal širší trh, keď zaznamenal celkovú 12-mesačnú návratnosť 69,3%, v porovnaní s 16,2% v prípade spoločností z indexu Russell 1000.

päťročný graf Global X Silver Miners ETF, zdroj: GOOGLE

Všetky spoločnosti v tomto článku majú ústredie v Kanade a ich akcie sa obchodujú na burze Toronto Stock Exchange, ale niektoré sa obchodujú aj na amerických burzách. Niektore údaje sú teda uvedené aj v kanadských dolároch.

Ďalej sa pozrieme na akcie striebra z hľadiska najväčšej dynamiky.

Akcie striebra s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie striebra, ktoré mali najväčší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Silvercorp Metals, zdroj: GOOGLE

Silvercorp Metals Inc. (SVM:NYSEMKT) : Spoločnosť Silvercorp má sídlo v kanadskom Vancouveri, ale operuje v Číne, kde sa stala popredným producentom striebra a významným extraktorom olova, zinku a zlata. Spoločnosť 31. augusta informovala o výsledkoch nezávislej technickej správy, ktoré určovali prudký nárast 18% a 109% a uviedla zdroje striebra a zlata v ťažobnej oblasti Ying. Týmto opatrením by tento majetok mohol do roku 2040 zostať životaschopným ťažobným komplexom.

päťročný graf Pan American Silver Corp., zdroj: GOOGLE

Pan American Silver Corp. (PAAS:NASDAQ) : Pan American je jednou z najväčších spoločností na ťažbu striebra na svete s pôsobením v Mexiku, Peru, Bolívii a Argentíne. K 30. júnu mala spoločnosť vo svojich ťažobných miestach preukázané a pravdepodobné zásoby minerálov vo výške 550 miliónov uncí striebra a 5,2 milióna uncí zlata.

päťročný graf Fortuna Silver Mines, zdroj. GOOGLE

Fortuna Silver Mines Inc. (FSM:NYSE) : Fortuna Silver Mines je producentom drahých kovov vo Vancouveri vrátane striebra a zlata. Hlavné operácie má v Peru, Mexiku a Argentíne. Vo svojej správe o druhom štvrťroku zverejnenej v auguste spoločnosť Fortuna uviedla, že si udržala voľný hotovostný tok z prebiehajúcich operácií počas štvrťroka, aj napriek čistej strate 5,7 milióna dolárov. Tržby poklesli medziročne o 34,5%. Spoločnosť pripísala tieto čísla „bezprecedentnej volatilite a zastaveniu nariadenému vládou“ niektorých svojich operácií kvôli COVID-19.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár