Najlepšie akcie striebra pre 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Základné materiály

Druhá časť

Akcie striebra sú poháňané používaním tohto kovu v širokej škále priemyselných procesov a aj jeho popularitou ako aktíva bezpečného prístavu. Akcie striebra, ktoré sú primárne ťažobnými spoločnosťami, sú tiež poháňané výnosom zo štátnych dlhopisov. Sú reprezentované v  Global X Silver Miners ETF (SIL). Index výrazne prekonal širší trh, keď zaznamenal celkovú 12-mesačnú návratnosť 69,3%, v porovnaní s 16,2% v prípade spoločností z indexu Russell 1000.

päťročný graf Global X Silver Miners ETF, zdroj: GOOGLE

Všetky spoločnosti v tomto článku majú ústredie v Kanade a ich akcie sa obchodujú na burze Toronto Stock Exchange, ale niektoré sa obchodujú aj na amerických burzách. Niektore údaje sú teda uvedené aj v kanadských dolároch.

Ďalej sa pozrieme na akcie striebra z hľadiska najrýchlejšieho rastu.

Akcie striebra s najrýchlejším rastom zárobkov

Tu sú akcie striebra s najlepším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce tržby ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ako môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom. Iba dve zo skúmaných akcií dosiahli v poslednom štvrťroku zisk. Všetky ostatné akcie striebra vykazovali záporné zisky za dané obdobie.

päťročný graf Silvercorp Metals, zdroj: GOOGLE

Silvercorp Metals Inc. (SVM:NYSEMKT) : Spoločnosť Silvercorp má sídlo v kanadskom Vancouveri, ale operuje v Číne, kde sa stala popredným producentom striebra a významným extraktorom olova, zinku a zlata. Spoločnosť 31. augusta informovala o výsledkoch nezávislej technickej správy, ktoré určovali prudký nárast 18% a 109% a uviedla zdroje striebra a zlata v ťažobnej oblasti Ying. Týmto opatrením by tento majetok mohol do roku 2040 zostať životaschopným ťažobným komplexom.

päťročný graf Pan American Silver Corp., zdroj: GOOGLE

Pan American Silver Corp. (PAAS:NASDAQ) : Pan American je jednou z najväčších spoločností na ťažbu striebra na svete s pôsobením v Mexiku, Peru, Bolívii a Argentíne. K 30. júnu mala spoločnosť vo svojich ťažobných miestach preukázané a pravdepodobné zásoby minerálov vo výške 550 miliónov uncí striebra a 5,2 milióna uncí zlata.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár