Najlepšie akcie uhlia na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Základné materiály

Prvá časť 

Priemysel uhlia ostáva hlavným dodávateľom pre kľúčové priemyselné odvetvia, ako je oceľ a verejné služby, prostredníctvom veľkého počtu uhoľných elektrární. Zostáva dominantným dodávateľom energie aj napriek rastúcemu globálnemu povedomiu o zmene podnebia a o úsilí obmedziť používanie uhlia, jedného z najbohatších fosílnych palív na svete. Spoločnosti ako Arch Resources Inc. (ARCH:NYSE) a Teck Resources Ltd. (TECK:NYSE) ťažia, spracúvajú a distribuujú uhlie na výrobu elektriny. Ceny uhlia od začiatku roku 2019 podstatne poklesli a prudko poklesli v marci 2020. Aj keď sa ceny mierne zvýšili, spoločnosti pokračujú v boji na trhu.

päťročný graf VanEck Vectors Coal ETF, zdroj. GOOGLE

Akcie uhlia, reprezentované v VanEck Vectors Coal ETF (KOL), za posledný rok podali dramatickú výkonnosť na širšom trhu. Index KOL poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos -30,5% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 13,8%.

Tu sú 3 najlepšie akcie uhlia s najlepšou hodnotou.

Najlepšie hodnotené akcie uhlia

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf China Shenhua Energy, zdroj: GOOGLE

China Shenhua Energy Co. Ltd. (601088:SHA) : China Shenhua Energy je popredná verejne obchodovaná uhoľná spoločnosť v Číne. Spoločnosť a jej dcérske spoločnosti sa zaoberajú hlavne výrobou a predajom uhlia a elektriny, ako aj železničnou, prístavnou a lodnou dopravou. China Shenhua vykázala medziročný pokles výnosov o 9,8% (YOY) a medziročný pokles zisku o 14,5% v prvej polovici fiškálneho roku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Spoločnosť uviedla, že jej produkcia uhlia a následný dopyt bol nepriaznivo ovplyvnený pandémiou COVID-19, ktorá spôsobila prudký pokles globálneho ekonomického rastu.

päťročný graf Warrior Met Coal Inc., zdroj: GOOGLE

Warrior Met Coal Inc. (HCC:NYSE) : Warrior Met Coal je výrobcom a vývozcom metalurgického uhlia. Medzi jej hlavných zákazníkov patria výrobcovia ocele v Európe, Južnej Amerike a Ázii. Spoločnosť vykázala čistú stratu 9,2 milióna dolárov, pretože tržby poklesli o 58,8% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Spoločnosť Warrior Met Coal tiež uviedla, že slabšie výsledky odrážajú náročné prostredie spôsobené pandémiou.

päťročný graf Arch Resources, zdroj: GOOGLE

Arch Resources Inc. (ARCH:NYSE) : Spoločnosť Arch Resources, ktorá sa predtým volala Arch Coal, je popredným producentom tepelného a metalurgického uhlia z povrchových a podzemných baní. Má pobočky v USA. Spoločnosť vykázala čistú stratu vo výške 49,3 milióna dolárov, pretože v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020, poklesol príjem o 44,0%. Arch poznamenala, že nepriaznivý vplyv pandémie na globálnu ekonomiku spôsobil neistotu v jej podnikaní.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár