Najlepšie akcie uhlia na 4. štvrťrok 2020

Akcie Dividendy Priemysel Základné materiály

Druhá časť 

Priemysel uhlia ostáva hlavným dodávateľom pre kľúčové priemyselné odvetvia, ako je oceľ a verejné služby, prostredníctvom veľkého počtu uhoľných elektrární. Zostáva dominantným dodávateľom energie aj napriek rastúcemu globálnemu povedomiu o zmene podnebia a o úsilí obmedziť používanie uhlia, jedného z najbohatších fosílnych palív na svete. Spoločnosti ako Arch Resources Inc. (ARCH:NYSE) a Teck Resources Ltd. (TECK:NYSE) ťažia, spracúvajú a distribuujú uhlie na výrobu elektriny. Ceny uhlia od začiatku roku 2019 podstatne poklesli a prudko poklesli v marci 2020. Aj keď sa ceny mierne zvýšili, spoločnosti pokračujú v boji na trhu.

päťročný graf VanEck Vectors Coal ETF, zdroj. GOOGLE

Akcie uhlia, reprezentované v VanEck Vectors Coal ETF (KOL), za posledný rok podali dramatickú výkonnosť na širšom trhu. Index KOL poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos -30,5% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 13,8%.

Tu sú 3 najlepšie akcie uhlia s najmenším poklesom zisku.

Akcie uhlia s najmenším poklesom zisku

Toto je jediná zisková spoločnosť za posledný štvrťrok. Všetky ostatné akcie uhlia, ktoré boli sledované, hlásili straty. Schopnosť spoločnosti udržať si ziskovosť v zložitom obchodnom prostredí môže byť znakom dobrého riadenia alebo silného obchodného modelu.

päťročný graf China Shenhua Energy, zdroj: GOOGLE

China Shenhua Energy Co. Ltd. (601088:SHA) : China Shenhua Energy je popredná verejne obchodovaná uhoľná spoločnosť v Číne. Spoločnosť a jej dcérske spoločnosti sa zaoberajú hlavne výrobou a predajom uhlia a elektriny, ako aj železničnou, prístavnou a lodnou dopravou. China Shenhua vykázala medziročný pokles výnosov o 9,8% (YOY) a medziročný pokles zisku o 14,5% v prvej polovici fiškálneho roku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Spoločnosť uviedla, že jej produkcia uhlia a následný dopyt bol nepriaznivo ovplyvnený pandémiou COVID-19, ktorá spôsobila prudký pokles globálneho ekonomického rastu.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár