Najlepšie akcie uhlia za prvý kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Základné materiály

Priemysel uhlia zostáva hlavným dodávateľom v kľúčových odvetviach, ako sú napríklad výrobcovia ocele a verejné služby v uhoľných elektrárňach. A to aj napriek zvyšujúcemu sa globálnemu povedomiu o zmene klímy a snahám o zníženie využívania uhlia, jedného z najbohatších fosílnych palív na svete. Spoločnosti ako Arch Coal Inc. (ARCH) a Teck Resources Ltd. (TECK) ťažia, spracúvajú a distribuujú uhlie na výrobu elektriny. Počas 12-mesačného obdobia uhoľný priemysel zastúpený v sektorovom výbere VanEck Vectors Coal ETF (KOL) výrazne zaostal na trhu a klesol o 27,3% v porovnaní s S&P 500, ktorý zaznamenal nárast o 25,8%.

Nižšie preskúmame najlepšie tri akcie v uhoľnom priemysle z hľadiska najlepšej hodnoty, najrýchlejšieho rastu výnosov a maximálnej dynamiky.

Akcie uhlia s najlepšou hodnotou

Tu sú akcie uhlia v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E) v sektore. Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Warrior Met Coal Inc (HCC:NYSE): Warrior Met Coal je výrobcom a vývozcom metalurgického uhlia. Medzi jej hlavné zákaznícke základne patria výrobcovia vysokopecnej ocele, ktorí sú rozmiestnení po celej Európe, Južnej Amerike a Ázii. V treťom kvartáli 2019 sa objem predaja a objem výroby spoločnosti Warrior Met Coal medziročne zvýšil o 19%. Aktuálny graf TU.

Peabody Energy Corp (BTU:NYSE): Spoločnosť Peabody Energy ťaží a predáva uhlie s nízkym obsahom síry na použitie pri výrobe elektrickej energie. Spoločnosť má ťažobné aktivity v USA a Austrálii. Aktuálny graf TU.

CONSOL Energy Inc (CEIX:NYSE): CONSOL Energy má ťažobné činnosti v severnej Appalačskej kotline. Spoločnosť vyrába a vyváža bitúmenové tepelné a krížené hutnícke uhlie. V 3. štvrťroku 2019 sa spoločnosti CONSOL podarilo zvýšiť výnosy o 3%. Aktuálny graf TU.

Najrýchlejšie rastúce akcie uhlia

Tu sú akcie uhlia v S&P 500 s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

NACCO Industries Inc (NC:NYSE): Holdingová spoločnosť NACCO Industries ťaží uhlie prostredníctvom niekoľkých dcérskych spoločností. V novembri 2019 NACCO Industries oznámila štvrťročnú dividendu 0,19 dolárov spolu s programom spätného odkúpenia akcií. Aktuálny graf TU.

Arch Coal Inc (ARCH:NYSE): Arch Coal je popredný výrobca tepelného a metalurgického uhlia z povrchových a podzemných baní. Spoločnosť má ťažobné miesta v USA. V treťom kvartáli 2019, Arch Coal odkúpil späť 1,2 milióna akcií. Aktuálny graf TU.

China Shenhua Energy Co. Ltd (601088:SHA): China Shenhua Energy je vedúcou verejne obchodovanou uhoľnou spoločnosťou v Číne. Spoločnosť a jej dcérske spoločnosti sa zaoberajú hlavne výrobou a predajom uhlia a elektrickej energie, ako aj železničnou, prístavnou a lodnou dopravou. Aktuálny graf TU.

Akcie uhlia s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie uhlia v S&P 500, ktoré zaznamenali najväčší nárast cien za posledných 12 mesiacov. Pozoruhodné je, že existovala iba jedna zásoba uhlia s pozitívnou 12-mesačnou zmenou ceny.

NACCO Industries Inc. Holdingová spoločnosť NACCO Industries ťaží uhlie prostredníctvom niekoľkých dcérskych spoločností. V novembri 2019 NACCO Industries oznámila štvrťročnú dividendu 0,19 dolárov spolu s programom spätného odkúpenia akcií. Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár