Najlepšie akcie uhlia za prvý kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel

Uhoľný priemysel zostáva hlavným dodávateľom v kľúčových odvetviach, ako sú napríklad výrobcovia ocele a verejné služby v uhoľných elektrárňach, a to aj napriek zvyšujúcemu sa globálnemu povedomiu o zmene klímy a snahám o zníženie využívania uhlia, jedného z najpočetnejších fosílnych palív na svete. Spoločnosti ako Arch Coal Inc. (ARCH) a Teck Resources Ltd. (TECK) ťažia, spracúvajú a distribuujú uhlie na výrobu elektriny. Počas 12-mesačného obdobia uhoľný priemysel zastúpený sektorovým výberom VanEck Vectors Coal ETF (KOL) výrazne zaostal na trhu a klesol o 27,3% v porovnaní s S&P 500, ktorý zaznamenal nárast svojich cien o 25,8%. Všetky údaje sú k 15. januáru 2020.

Nižšie preskúmame najlepšie tri akcie v uhoľnom priemysle z hľadiska najlepšej hodnoty, najrýchlejšieho rastu výnosov a maximálnej dynamiky.

Akcie uhlia s najlepšou hodnotou

Tu sú akcie uhlia v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P/E) v sektore. Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf Warrior Met Coal Inc., zdroj: GOOGLE

Warrior Met Coal Inc (HCC:NYSE): Warrior Met Coal je výrobcom a vývozcom hutníckeho uhlia. Medzi jej hlavné zákaznícke základne patria výrobcovia vysokopecnej ocele, ktorí sú rozmiestnení po celej Európe, Južnej Amerike a Ázii. V treťom kvartáli 2019 sa objem predaja a objem výroby spoločnosti Warrior Met Coal medziročne zvýšil o 19%.

ročný graf Peabody Energy Corp, zdroj: GOOGLE

Peabody Energy Corp (BTU:NYSE): Spoločnosť Peabody Energy ťaží a predáva uhlie s nízkym obsahom síry na použitie pri výrobe elektrickej energie. Spoločnosť má ťažobné činnosti v USA a Austrálii.

ročný graf CONSOL Energy Inc, zdroj: GOOGLE

CONSOL Energy Inc (CEIX:NYSE): CONSOL Energy má ťažobné činnosti v severnej Appalačskej kotline. Spoločnosť vyrába a vyváža bitúmenové tepelné a krížené hutnícke uhlie. V treťom štvrťroku 2019 sa spoločnosti CONSOL podarilo zvýšiť výnosy o 3%.

Najrýchlejšie rastúce akcie uhlia

V tomto zozname sú akcie uhlia v S&P 500 s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf NACCO Industries Inc, zdroj: GOOGLE

NACCO Industries Inc (NC:NYSE).: Holdingová spoločnosť NACCO Industries ťaží uhlie prostredníctvom niekoľkých dcérskych spoločností. V novembri 2019 NACCO Industries oznámila štvrťročnú dividendu 0,19 dolárov spolu s programom spätného odkúpenia akcií.

ročný graf Arch Coal Inc, zdroj: GOOGLE

Arch Coal Inc (ARCH:NYSE): Arch Coal je popredný výrobca tepelného a metalurgického uhlia z povrchových a podzemných baní. Spoločnosť má ťažobné miesta v USA. V treťom kvartáli 2019 Arch Coal odkúpila späť 1,2 milióna akcií.

ročný graf China Shenhua Energy Co. Ltd, zdroj: GOOGLE

China Shenhua Energy Co. Ltd (601088:SHA): China Shenhua Energy je vedúcou verejne obchodovanou uhoľnou spoločnosťou v Číne. Spoločnosť a jej dcérske spoločnosti sa zaoberajú hlavne výrobou a predajom uhlia a elektrickej energie, ako aj železničnou, prístavnou a lodnou dopravou.

Akcie uhlia s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie uhlia v S&P 500, ktoré zaznamenali najväčší nárast cien za posledných 12 mesiacov. Pozoruhodné je, že existovala iba jedna akcia uhlia s pozitívnou 12-mesačnou zmenou ceny.

ročný graf NACCO Industries Inc, zdroj: GOOGLE

NACCO Industries Inc (NC:NYSE).: Holdingová spoločnosť NACCO Industries ťaží uhlie prostredníctvom niekoľkých dcérskych spoločností. V novembri 2019 NACCO Industries oznámila štvrťročnú dividendu 0,19 dolárov spolu s programom spätného odkúpenia akcií.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár