Najlepšie akcie utilít na apríl 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika

Sektor utilít je tvorený spoločnosťami, ktoré poskytujú elektrickú energiu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované a zahŕňajú Duke Energy Corp. (DUK), American Electric Power Co. Inc. (AEP) a Consolidated Edison Inc. (ED). Akcie utilít, zastúpené v Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU), výrazne prekonali širší trh a dosiahli celkový výnos -1,9% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 -12,1% za posledných 12 mesiacov. Tieto čísla o výkonnosti trhu a štatistické údaje sú k 17. marcu.

Tu sú tri najvýznamnejšie akcie utilít s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie s najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

NRG Energy Inc (NRG:NYSE): NRG Energy je integrovaná energetická spoločnosť, ktorá vyrába, predáva a distribuuje energetické služby. Spoločnosť poskytuje zariadenia na výrobu a kombinovanú výrobu energie, výrobu tepelnej energie a zdroje energetických zdrojov. Aktuálny graf TU.

CenterPoint Energy Inc (CNP:NYSE): CenterPoint Energy je verejná holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje zariadenia na prenos a distribúciu elektrickej energie a zariadenia na distribúciu zemného plynu. Spoločnosť vo februári oznámila, že dočasným prezidentom a generálnym riaditeľom (CEO) bol menovaný John W. Somerhalder II. To bolo po tom, čo Scott M. Prochazka odstúpil z funkcie prezidenta a generálneho riaditeľa. Aktuálny graf TU.

PPL Corp (PPL:NYSE): PPL je energetická holdingová spoločnosť, ktorá sa prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zaoberá výrobou, prenosom a distribúciou elektriny. Spoločnosť koncom februára oznámila, že predseda a generálny riaditeľ William H. Spence bude 1. júna odchádzať z funkcie generálneho riaditeľa. Na jeho miesto nastúpi prezident a hlavný prevádzkový riaditeľ (COO) Vincent Sorgi. Aktuálny graf TU.

Najrýchlejšie rastúce akcie utilít

Jedná sa o akcie utilít s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Exelon Corp (EXC:NASDAQ): Exelon je holdingová spoločnosť poskytujúca služby, ktorá sa prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zaoberá výrobou a distribúciou energie. Aktuálny graf TU.

Pinnacle West Capital Corp (PNW:NYSE): Pinnacle West Capital je holdingová spoločnosť, ktorá sa prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zaoberá výrobou, prenosom a distribúciou elektriny. Aktuálny graf TU.

NextEra Energy Inc (NEE:NYSE): NextEra je spoločnosť zaoberajúca sa energetickou infraštruktúrou, ktorá vyrába elektrickú energiu prostredníctvom vetra, slnečnej energie a zemného plynu. Prostredníctvom svojich dcérskych spoločností spoločnosť prevádzkuje aj niekoľko komerčných jadrových elektrární. Aktuálny graf TU.

Akcie utilít s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie utilít, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

WEC Energy Group Inc (WEC:NYSE): WEC Energy Group je holdingová spoločnosť, ktorá poskytuje elektrinu a zemný plyn jednotlivým spotrebiteľom a podnikom. Spoločnosť riadi elektrické a zemné plynové rozvody a prenosové vedenia, ako aj elektrárne. Spoločnosť vo februári oznámila, že v rámci svojho plánu rozširovania svojich obnoviteľných zdrojov energie zvyšuje svoj vlastnícky podiel z 80% na 90% v troch samostatných veterných elektrárňach na Stredozápade. Jednou z týchto veterných elektrární je aj Veterná farma Blooming Grove, v ktorej spoločnosť nedávno získala v januári 80% -ný podiel. Aktuálny graf TU.

American Water Works Co. Inc (AWK:NYSE): American Water Works je holdingová spoločnosť, ktorá poskytuje vodu, odpadovú vodu a ďalšie služby súvisiace s vodou. Spoločnosť v decembri oznámila, že prezident a generálny riaditeľ Susan Story odstúpi 1. apríla, po ktorom nastúpi Walter Lynch. Aktuálny graf TU.

Eversource Energy (ES:NYSE): Eversource Energy je holdingová spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou, prenosom a distribúciou zemného plynu a elektriny. Spoločnosť koncom februára oznámila, že súhlasila s nákupom spoločnosti Columbia Gas za 1,1 miliardy dolárov od spoločnosti NiSource Inc. (NI). Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár