Najlepšie akcie utilít na máj 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Služby

Sektor utilít je tvorený spoločnosťami, ktoré poskytujú elektrickú energiu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované a zahŕňajú Duke Energy Corp. (DUK), American Electric Power Co. Inc. (AEP) a Consolidated Edison Inc. (ED). Akcie utilít, zastúpené výberom sektoru prostredníctvom Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU), prekonali širší trh a dosiahli celkový výnos 4,7% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 -0,6% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú tri najlepšie akcie utilít s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najväčšou dynamikou na máj.

Akcie utilít s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie s najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

NRG Energy Inc.(NRG:NYSE): NRG Energy je integrovaná energetická spoločnosť, ktorá vyrába, predáva a distribuuje energiu. Poskytuje aj energetické služby. Spoločnosť prevádzkuje zariadenia na výrobu a kombinovanú výrobu energie, výrobu tepelnej energie a zariadenia na výrobu energetických zdrojov.

PPL Corp.(PPL:NYSE): PPL je energetická holdingová spoločnosť, ktorá sa prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zaoberá výrobou, prenosom a distribúciou elektriny. Spoločnosť bude vykazovať zisk za prvý kvartál 2020 8. mája.

Exelon Corp.(EXC:NASDAQ): Holdingová spoločnosť Exelon Corp. poskytuje elektrinu a ďalšie služby zákazníkom v Illinois, Pensylvánii a New Jersey. Začiatkom tohto roka spoločnosť získala povolenie na to, aby jej atómová elektráreň Peach Bottom Atomic pokračovala v prevádzke ďalších 20 rokov.

Najrýchlejšie rastúce akcie utilít

Jedná sa o akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Pinnacle West Capital Corp.(PNW:NYSE): Pinnacle West Capital je holdingová spoločnosť, ktorá sa prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zaoberá výrobou, prenosom a distribúciou elektriny.

Public Service Enterprise Group Inc.(PEG:NYSE): Spoločnosť zaoberajúca sa dodávkou plynu a elektrickej energie Public Service Enterprise Group poskytuje služby zákazníkom v New Jersey. Za rok 2019 spoločnosť vykázala zisk na akciu vo výške 3,33 dolárov, medziročné zlepšenie o 17,7%.

NextEra Energy Inc.(NEE:NYSE): NextEra je spoločnosť zaoberajúca sa energetickou infraštruktúrou, ktorá vyrába elektrickú energiu prostredníctvom vetra, slnečnej energie a zemného plynu. Prostredníctvom svojich dcérskych spoločností spoločnosť prevádzkuje aj niekoľko komerčných jadrových elektrární. NextEra vykázala upravený zisk na akciu za prvý kvartál 2020 vo výške 2,38 dolárov, medziročne o 8,2% viac.

Akcie utilít s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Eversource Energy (ES:NYSE): Eversource Energy je holdingová spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou, prenosom a distribúciou zemného plynu a elektriny. Spoločnosť začiatkom roka oznámila, že od spoločnosti NiSource Inc. (NI) kúpi spoločnosť Columbia Gas so sídlom v Massachusetts za 1,1 miliardy dolárov.

WEC Energy Group Inc.(WEC:NYSE): WEC Energy Group je holdingová spoločnosť, ktorá poskytuje elektrinu a zemný plyn jednotlivým spotrebiteľom a podnikom. Spoločnosť riadi elektrické a zemné plynové rozvody a prenosové vedenia, ako aj elektrárne.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár