Najlepšie akcie utilít za január 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Služby Verejné služby

Sektor utilít je tvorený spoločnosťami, ktoré poskytujú služby domácnostiam a podnikom, ako sú elektrina, zemný plyn, voda a kanalizácia. Tieto spoločnosti sú prísne regulované. Medzi najväčšie a najznámejšie spoločnosti v tomto sektore patria Dominion Energy Inc. (D), Duke Energy Corp. (DUK) a Consolidated Edison Inc. (ED). Sektor meraný Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU) zaznamenal v posledných 12 mesiacoch slabý výkon na celkovom trhu, keď vzrástol o 21,8% v porovnaní s nárastom S&P 500 o 27,0%. Tieto údaje sú aktuálne k 7. januáru 2020.

Nižšie sa pozrieme na akcie špičkových utilít v januári 2020 na základe najlepšej hodnoty, najrýchlejšieho rastu a maximálnej dynamiky.

Akcie utilít s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie utilít s najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf PPL Corp., zdroj: GOOGLE

PPL Corp (PPL:NYSE): PPL je energetická holdingová spoločnosť, ktorá sa prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zaoberá výrobou, prenosom a distribúciou elektriny. Spoločnosť vykázala medziročný rast prevádzkových výnosov o 3,3% a medziročný rast zisku na akciu (EPS) o 4,8% za tretí kvartál roku 2019, čo je trojmesačné obdobie, ktoré sa skončilo 30. septembra 2019.

ročný graf Southern Co, zdroj: GOOGLE

Southern Co (SO:NYSE): Southern je holdingová spoločnosť poskytujúca verejné služby, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vyrába elektrickú energiu a predáva ju na veľkoobchodnej a maloobchodnej úrovni. Spoločnosť tiež ponúka bezdrôtové telekomunikačné služby, obojsmerné rádiové, telefónne, pagingové a internetové prístupové služby a ponúka veľkoobchodné riešenia z optických vlákien.

ročný graf NRG Energy Inc, zdroj: GOOGLE

NRG Energy Inc (NRG:NYSE): NRG Energy je integrovaná energetická spoločnosť, ktorá vyrába, predáva a distribuuje energetické služby. Spoločnosť poskytuje zariadenia na výrobu a kombinovanú výrobu energie, výrobu tepelnej energie a zdroje energetických zdrojov.

Najrýchlejšie rastúce akcie utilít

Jedná sa o akcie s najvyšším medziročným rastom EPS za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf Sempra Energy, zdroj: GOOGLE

Sempra Energy (SRE:NYSE): Sempra je holdingová spoločnosť poskytujúca energetické služby, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vyrába elektrinu, dodáva zemný plyn, prevádzkuje plynovody a zásobníky zemného plynu a realizuje projekt výroby veternej energie. Spoločnosť oznámila, že jej dcérska spoločnosť Sempra LNG podpísala dočasnú dohodu o účasti na projekte so spoločnosťou Aramco Services Company, dcérskou spoločnosťou spoločnosti Saudi Aramco, na vývozný projekt Port Arthur LNG v Texase.

ročný graf The AES Corp, zdroj: GOOGLE

The AES Corp (AES:NYSE): AES je spoločnosť zaoberajúca sa výrobou a rozvodom energie, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností prevádzkuje diverzifikované portfólio podnikov na výrobu a rozvod elektrickej energie. Spoločnosť začiatkom novembra minulého roka oznámila, že vstupuje do 10-ročného partnerstva so spoločnosťou Google s cieľom urýchliť rast a prijatie čistej energie využitím technológie Google Cloud s cieľom viesť inovácie v tomto odvetví.

ročný graf Atmos Energy Corp, zdroj: GOOGLE

Atmos Energy Corp (ATO:NYSE): Atmos sa zaoberá regulovanou distribúciou zemného plynu a potrubím a skladovaním. Spoločnosť tiež prevádzkuje neprofesionálne podniky, ktoré poskytujú služby marketingu a obstarávania zemného plynu.

Akcie utilít s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie verejných služieb, ktoré zaznamenali najvyšší percentuálny nárast cien za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Entergy Corp, zdroj: GOOGLE

Entergy Corp (ETR:NYSE): Entergy je integrovaná energetická spoločnosť zaoberajúca sa výrobou elektrickej energie a maloobchodnou distribúciou elektrickej energie.

ročný graf NextEra Energy Inc, zdroj: GOOGLE

NextEra Energy Inc (NEE:NYSE): NextEra je spoločnosť zaoberajúca sa energetickou infraštruktúrou, ktorá vyrába elektrickú energiu prostredníctvom vetra, slnečnej energie a zemného plynu. Prostredníctvom svojich dcérskych spoločností spoločnosť prevádzkuje aj viac komerčných jadrových elektrární. Spoločnosť vykázala medziročný rast prevádzkových výnosov o 26,2% v 3. štvrťroku 2019, ktorý sa skončil 30. septembra. EPS však v tomto štvrťroku medziročne poklesol o 13,8%.

Zdroj: investopedia 

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár