Najlepšie akcie verejných služieb na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Verejné služby

Druhá časť

Sektor verejných služieb tvoria spoločnosti, ktoré poskytujú elektrinu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované. Zahŕňajú hlavné energetické spoločnosti ako Dominion Energy Inc. (D:NYSE), Duke Energy Corp. (DUK:NYSE) a Xcel Energy Inc. (XEL:NASDAQ).

päťročný graf Utilities Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Akcie verejnoprospešných služieb reprezentované v Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU), za posledný rok podali nízku výkonnosť na širšom trhu. Index XLU poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 5,5%, čo je výrazne pod celkovým výnosom indexu Russell 1000 17,9%.

Tu sú 3 najdôležitejšie akcie verejných služieb s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce akcie verejných služieb

Toto sú akcie verejných služieb s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Vistra Corp., zdroj: GOOGLE

Vistra Corp. (VST:NYSE) : Spoločnosť Vistra prevádzkuje integrovaný maloobchod. Poskytuje výrobu elektriny, veľkoobchodný predaj a nákup energie, riadenie komoditných rizík a maloobchodný predaj elektriny. Spoločnosť vykázala rast čistého príjmu o 287,7% a rast výnosov o 11,2% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Čistý príjem bol podporený nižšími nákladmi na palivo, nákladmi na zakúpenú energiu a poplatkami za doručenie. Spoločnosť tiež profitovala z nižších odpisových a amortizačných nákladov a nižších úrokových nákladov v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom.

päťročný graf Public Service Enterprise Group, zdroj: GOOGLE

Public Service Enterprise Group Inc. (PEG:NYSE) : Public Service Enterprise Group je plynárenská a elektrická spoločnosť poskytujúca služby zákazníkom v New Jersey. Spoločnosť vykázala rast čistého príjmu o 42,7% pri raste výnosov o 3,0% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Čistý príjem bol podporený nižšími prevádzkovými nákladmi ako v rovnakom trojmesačnom období pred rokom.

päťročný graf Entergy Corp., zdroj: GOOGLE

Entergy Corp. (ETR:NYSE) : Entergy je integrovaná energetická spoločnosť pôsobiaca v oblasti výroby elektrickej energie a maloobchodu s elektrickými rozvodmi.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár