Najlepšie akcie verejných služieb na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Verejné služby

Tretia časť

Sektor verejných služieb tvoria spoločnosti, ktoré poskytujú elektrinu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované. Zahŕňajú hlavné energetické spoločnosti ako Dominion Energy Inc. (D:NYSE), Duke Energy Corp. (DUK:NYSE) a Xcel Energy Inc. (XEL:NASDAQ).

päťročný graf Utilities Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Akcie verejnoprospešných služieb reprezentované v Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU), za posledný rok podali nízku výkonnosť na širšom trhu. Index XLU poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 5,5%, čo je výrazne pod celkovým výnosom indexu Russell 1000 17,9%.

Tu sú 3 najdôležitejšie akcie verejných služieb s najvyššou dynamikou.

Akcie verejných služieb s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf PG&E Corp., zdroj: GOOGLE

PG&E Corp. (PCG:NYSE) : PG&E pôsobí ako holdingová spoločnosť, ktorá má aktivity v energetických podnikoch. Majetok spoločnosti zahŕňa verejné služby v Kalifornii, operácie výroby elektriny, zemného plynu a ďalšie. Spoločnosť PG&E nedávno oznámila vymenovanie Patricie K. Poppeovej do funkcie výkonnej riaditeľky (CEO) s účinnosťou od 4. januára 2021. Stane sa tak nástupkyňou dočasného riaditeľa Williama Smitha.

päťročný graf American Water Works, zdroj: GOOGLE

American Water Works Co. Inc. (AWK:NYSE) : American Water Works je holdingová spoločnosť poskytujúca vodu, odpadové vody a ďalšie služby spojené s vodou.

päťročný graf NextEra Energy, zdroj: GOOGLE

NextEra Energy Inc. (NEE:NYSE) : NextEra je spoločnosť v oblasti elektrickej energie a energetickej infraštruktúry, ktorá vyrába elektrinu prostredníctvom vetra, slnka a zemného plynu. Prostredníctvom svojich dcérskych spoločností spoločnosť tiež prevádzkuje niekoľko komerčných jadrových blokov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár