Najlepšie akcie verejných služieb na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Verejné služby

Prvá časť 

Sektor verejných služieb tvoria spoločnosti, ktoré poskytujú elektrinu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované. Zahŕňajú hlavné energetické spoločnosti ako Dominion Energy Inc. (D:NYSE), Duke Energy Corp. (DUK:NYSE) a Xcel Energy Inc. (XEL:NASDAQ).

päťročný graf Utilities Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Akcie verejnoprospešných služieb reprezentované v Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU), za posledný rok podali nízku výkonnosť na širšom trhu. Index XLU poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 5,5%, čo je výrazne pod celkovým výnosom indexu Russell 1000 17,9%.

Tu sú 3 najdôležitejšie akcie verejných služieb s najlepšou hodnotou.

Akcie verejných služieb s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf NRG Energy, zdroj: GOOGLE

NRG Energy Inc. (NRG:NYSE) : NRG Energy je integrovaná energetická spoločnosť, ktorá vyrába, predáva a distribuuje energiu a energetické služby. Spoločnosť poskytuje zariadenia na výrobu a kogeneráciu energie, výrobu tepelnej energie a zariadenia na výrobu energetických zdrojov. Spoločnosť NRG Energy zaznamenala pokles čistého príjmu o 33,1%, pretože tržby poklesli o 6,2% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Spoločnosť uviedla, že plánovaná akvizícia spoločnosti Direct Energy bude v závere do konca tohto roka.

päťročný graf Sempra Energy, ZDROJ: GOOGLE

Sempra Energy (SRE:NYSE) : Sempra je holdingová spoločnosť v oblasti energetických služieb, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vyrába elektrinu, dodáva zemný plyn, prevádzkuje plynovody a skladovacie zariadenia a prevádzkuje projekt výroby veternej energie.

päťročný graf Vistra Corp., zdroj: GOOGLE

Vistra Corp. (VST:NYSE) : Spoločnosť Vistra prevádzkuje integrovaný maloobchod. Poskytuje výrobu elektriny, veľkoobchodný predaj a nákup energie, riadenie komoditných rizík a maloobchodný predaj elektriny. Spoločnosť vykázala rast čistého príjmu o 287,7% a rast výnosov o 11,2% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Čistý príjem bol podporený nižšími nákladmi na palivo, nákladmi na zakúpenú energiu a poplatkami za doručenie. Spoločnosť tiež profitovala z nižších odpisových a amortizačných nákladov a nižších úrokových nákladov v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár