Najlepšie akcie verejných služieb na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Verejné služby

Druhá časť

Sektor verejných služieb tvoria spoločnosti, ktoré poskytujú elektrinu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované. Tu patria hlavne energetické spoločnosti ako Dominion Energy Inc. (D:NYSE), Duke Energy Corp. (DUK:NYSE) a Xcel Energy Inc. (XEL:NASDAQ)

päťročný graf Utilities Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie verejných služieb reprezentované v Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU) za posledný rok výrazne podali výkonnosť na širšom trhu. XLU poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos -0,2%, čo je výrazne pod celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 21,2%.

Tu sú 3 najlepšie akcie verejných služieb s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce akcie verejných služieb

Toto sú akcie verejných služieb s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Vistra, zdroj: GOOGLE

Vistra Corp. (VST:NYSE) : Spoločnosť Vistra prevádzkuje integrovaný maloobchod. Poskytuje výrobu elektriny, veľkoobchodný predaj a nákup energie, riadenie komoditných rizík a maloobchodný predaj elektriny. Spoločnosť začiatkom decembra oznámila vymenovanie Jima Burkeho za finančného riaditeľa (CFO). Burke naposledy pôsobil ako výkonný viceprezident a prevádzkový riaditeľ (COO). Vo funkcii strieda Davida Campbella, ktorý odchádza do spoločnosti Evergy Inc. (EVRG).

päťročný graf Public Service Enterprise Group, zdroj: GOOGLE

Public Service Enterprise Group Inc. (PEG:NYSE) : Public Service Enterprise Group je plynárenská a elektrická spoločnosť poskytujúca služby zákazníkom v New Jersey.

päťročný graf Entery Corp., zdroj: GOOGLE

Entergy Corp. (ETR:NYSE) : Entergy je integrovaná energetická spoločnosť pôsobiaca v oblasti výroby elektrickej energie a maloobchodu s elektrickými rozvodmi. Spoločnosť koncom novembra oznámila, že jej dcérska spoločnosť Entergy Louisiana LLC dokončila akvizíciu Washington Parish Energy Center, približne 361 megawattového zariadenia, za zhruba 261 miliónov dolárov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár