Najlepšie akcie verejných služieb na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Verejné služby

Tretia časť

Sektor verejných služieb tvoria spoločnosti, ktoré poskytujú elektrinu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované. Tu patria hlavne energetické spoločnosti ako Dominion Energy Inc. (D:NYSE), Duke Energy Corp. (DUK:NYSE) a Xcel Energy Inc. (XEL:NASDAQ)

päťročný graf Utilities Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie verejných služieb reprezentované v Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU) za posledný rok výrazne podali výkonnosť na širšom trhu. XLU poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos -0,2%, čo je výrazne pod celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 21,2%.

Tu sú 3 najlepšie akcie verejných služieb s najvyššou dynamikou.

Akcie verejných služieb s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf NextEra Energy, zdroj: GOOGLE

NextEra Energy Inc. (NEE:NYSE) : NextEra je spoločnosť v oblasti elektrickej energie a energetickej infraštruktúry, ktorá vyrába elektrinu prostredníctvom vetra, slnka a zemného plynu. Prostredníctvom svojich dcérskych spoločností spoločnosť tiež prevádzkuje niekoľko komerčných jadrových blokov. Spoločnosť NextEra začiatkom decembra oznámila, že jej dcérska spoločnosť NextEra Energy Resources LLC získala eIQ Mobility, dodávateľa softvéru pre riešenia plánovania mobility. Spoločnosť uviedla, že akvizícia jej umožní poskytnúť zákazníkom rozsiahle hodnotenia vozového parku s cieľom zlepšiť plánovanie infraštruktúry pre obnoviteľnú energiu, správu záťaže a odolnosť. Hodnota transakcie nebola zverejnená v tlačovej správe.

päťročný graf American Water Works, zdroj: GOOGLE

American Water Works Co. Inc. (AWK:NYSE) : American Water Works je holdingová spoločnosť poskytujúca vodu, odpadové vody a ďalšie služby spojené s vodou.

päťročný graf AES, zdroj: GOOGLE

AES Corp. (AES:NYSE) : AES je spoločnosť zaoberajúca sa výrobou a dodávkou energie, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností prevádzkuje diverzifikované portfólio v oblasti výroby a distribúcie elektriny.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár