Najlepšie akcie verejných služieb na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Verejné služby

Prvá časť 

Sektor verejných služieb tvoria spoločnosti, ktoré poskytujú elektrinu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované. Tu patria hlavne energetické spoločnosti ako Dominion Energy Inc. (D:NYSE), Duke Energy Corp. (DUK:NYSE) a Xcel Energy Inc. (XEL:NASDAQ)

päťročný graf Utilities Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie verejných služieb reprezentované v Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU) za posledný rok výrazne podali výkonnosť na širšom trhu. XLU poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos -0,2%, čo je výrazne pod celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 21,2%.

Tu sú 3 najlepšie akcie verejných služieb s najlepšou hodnotou.

Akcie verejných služieb s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf NRG Energy, zdroj: GOOGLE

NRG Energy Inc. (NRG:NYSE) : NRG Energy je integrovaná energetická spoločnosť, ktorá vyrába, predáva a distribuuje energiu a energetické služby. Spoločnosť poskytuje zariadenia na výrobu a kogeneráciu energie, výrobu tepelnej energie a zariadenia na výrobu energetických zdrojov. Spoločnosť NRG Energy koncom novembra oznámila, že Federálna komisia pre reguláciu energetiky (FERC) schválila predtým oznámenú akvizíciu spoločnosti Direct Energy od spoločnosti Centrica PLC. Očakáva sa, že transakcia sa uzavrie začiatkom januára 2021. Akvizícia bola prvýkrát oznámená 24. júla s hodnotou transakcie 3,625 miliárd dolárov.

päťročný graf Vistra, zdroj: GOOGLE

Vistra Corp. (VST:NYSE) : Spoločnosť Vistra prevádzkuje integrovaný maloobchod. Poskytuje výrobu elektriny, veľkoobchodný predaj a nákup energie, riadenie komoditných rizík a maloobchodný predaj elektriny. Spoločnosť začiatkom decembra oznámila vymenovanie Jima Burkeho za finančného riaditeľa (CFO). Burke naposledy pôsobil ako výkonný viceprezident a prevádzkový riaditeľ (COO). Vo funkcii strieda Davida Campbella, ktorý odchádza do spoločnosti Evergy Inc. (EVRG).

päťročný graf Sempra Energy, zdroj: GOOGLE

Sempra Energy (SRE:NYSE) : Sempra je holdingová spoločnosť v oblasti energetických služieb, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vyrába elektrinu, dodáva zemný plyn, prevádzkuje plynovody a skladovacie zariadenia a prevádzkuje projekt výroby veternej energie.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár