Najlepšie akcie verejných služieb na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Verejné služby

Druhá časť

Sektor verejných služieb tvoria spoločnosti, ktoré poskytujú elektrinu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované. Patria medzi ne Dominion Energy Inc. (D:NYSE), Duke Energy Corp. (DUK:NYSE) a Xcel Energy Inc. (XEL:NASDAQ).

päťročný graf Utilities Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie verejných služieb reprezentované v Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU), dramaticky zaostali za širším trhom a poskytli investorom celkový výnos -7,4% v porovnaní s indexom Russell 1000, ktorý vykázal celkový výnos 11% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie akcie verejných služieb s najrýchlejším rastom výnosov.

Najrýchlejšie rastúce akcie verejných služieb

Toto sú akcie verejných služieb s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Sempra Energy, zdroj: GOOGLE

Sempra Energy (SRE:NYSE) : Sempra je holdingová spoločnosť v oblasti energetických služieb, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vyrába elektrinu, dodáva zemný plyn, prevádzkuje plynovody a skladovacie zariadenia a prevádzkuje projekt výroby veternej energie. Spoločnosť 22. septembra oznámila, že jedna z jej dcérskych spoločností, PXiCE Energy Solutions, vstúpila do spoločného podniku v spolupráci so spoločnosťou Toshiba s cieľom rozvíjať projektové príležitosti pre mikrosiete v Japonsku a na celom svete.

päťročný graf Eversource Energy, zdroj: GOOGLE

Eversource Energy (ES:NYSE) : Eversource Energy je holdingová spoločnosť zaoberajúca sa výrobou, prenosom a distribúciou zemného plynu a elektriny.

päťročný graf Public Service Enterprise Group, zdroj. GOOGLE

Public Service Enterprise Group Inc. (PEG:NYSE) : Public Service Enterprise Group je plynárenská a elektrická spoločnosť poskytujúca služby zákazníkom v New Jersey. Spoločnosť vykázala rast čistého príjmu o 194,8% aj napriek 11,5%-nému poklesu výnosov v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Nárast čistého príjmu bol spôsobený čistými ziskami z trustových investícií a absenciou strát z dispozícií aktív v porovnaní s druhým štvrťrokom 2019.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár