Najlepšie akcie verejných služieb na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Verejné služby

Tretia časť

Sektor verejných služieb tvoria spoločnosti, ktoré poskytujú elektrinu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované. Patria medzi ne Dominion Energy Inc. (D:NYSE), Duke Energy Corp. (DUK:NYSE) a Xcel Energy Inc. (XEL:NASDAQ).

päťročný graf Utilities Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie verejných služieb reprezentované v Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU), dramaticky zaostali za širším trhom a poskytli investorom celkový výnos -7,4% v porovnaní s indexom Russell 1000, ktorý vykázal celkový výnos 11% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie akcie verejných služieb s najvyššou dynamikou.

Akcie verejných služieb s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie verejných služieb, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf NextEra Energy, zdroj: GOOGLE

NextEra Energy Inc. (NEE:NYSE) : NextEra je spoločnosť v oblasti elektrickej energie a energetickej infraštruktúry, ktorá vyrába elektrinu prostredníctvom vetra, slnka a zemného plynu. Prostredníctvom svojich dcérskych spoločností spoločnosť tiež prevádzkuje niekoľko komerčných jadrových blokov. Spoločnosť 14. septembra zvýšila usmernenie pre roky 2021 a 2022 s odvolaním sa na „pretrvávajúcu silu vývojového prostredia pre obnoviteľné zdroje a pokračujúce vykonávanie vo všetkých svojich podnikoch“. Spoločnosť tiež oznámila rozdelenie akcií 4 na 1.

päťročný graf American Water Works, zdroj: GOOGLE

American Water Works Co. Inc. (AWK:NYSE) : American Water Works je holdingová spoločnosť poskytujúca vodu, odpadové vody a ďalšie služby spojené s vodou.

päťročný graf AES Corp., zdroj: GOOGLE

AES Corp. (AES:NYSE) : AES je spoločnosť zaoberajúca sa výrobou a dodávkou energie, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností prevádzkuje diverzifikované portfólio v oblasti výroby a distribúcie elektriny.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár