Najlepšie akcie verejných služieb na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Verejné služby

Prvá časť

Sektor verejných služieb tvoria spoločnosti, ktoré poskytujú elektrinu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované. Patria medzi ne Dominion Energy Inc. (D:NYSE), Duke Energy Corp. (DUK:NYSE) a Xcel Energy Inc. (XEL:NASDAQ).

päťročný graf Utilities Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie verejných služieb reprezentované v Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU), dramaticky zaostali za širším trhom a poskytli investorom celkový výnos -7,4% v porovnaní s indexom Russell 1000, ktorý vykázal celkový výnos 11% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie akcie verejných služieb s najlepšou hodnotou.

Akcie verejných služieb najlepšej hodnoty

Toto sú akcie verejnýchslužieb s najnižším 12-mesačným pomerom trhovej ceny k zisku (P / E). Pretože zisky je možné vrátiť akcionárom vo forme dividend a spätných odkúpení, nízky pomer P / E ukazuje, že platíte menej za každý dolár vytvoreného zisku.

päťročný graf NRG Energy Inc., zdroj: GOOGLE

NRG Energy Inc. (NRG:NYSE) : NRG Energy je integrovaná energetická spoločnosť, ktorá vyrába, predáva a distribuuje energiu a energetické služby. Spoločnosť poskytuje výrobné a kogeneračné zariadenia, výrobu tepelnej energie a zariadenia energetických zdrojov. Spoločnosť NRG Energy koncom júla oznámila plány na získanie Direct Energy od spoločnosti Centrica PLC za 3,6 miliardy dolárov v rámci hotovostnej transakcie. Akcionári spoločnosti Centrica PLC akvizíciu schválili 20. augusta.

päťročný graf Sempra Energy, zdroj: GOOGLE

Sempra Energy (SRE:NYSE) : Sempra je holdingová spoločnosť v oblasti energetických služieb, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vyrába elektrinu, dodáva zemný plyn, prevádzkuje plynovody a skladovacie zariadenia a prevádzkuje projekt výroby veternej energie. Spoločnosť 22. septembra oznámila, že jedna z jej dcérskych spoločností, PXiCE Energy Solutions, vstúpila do spoločného podniku v spolupráci so spoločnosťou Toshiba s cieľom rozvíjať projektové príležitosti pre mikrosiete v Japonsku a na celom svete.

päťročný graf PPL Corp., zdroj: GOOGLE

PPL Corp. (PPL:NYSE) : PPL je holdingová spoločnosť v oblasti energetiky a verejných služieb, ktorá sa prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zaoberá výrobou, prenosom a distribúciou elektriny.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár