Najlepšie akcie verejných služieb za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Verejné služby

Druhá časť

Sektor verejných služieb tvoria spoločnosti, ktoré poskytujú elektrinu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované. Sem patria hlavne energetické spoločnosti ako Dominion Energy Inc. (D:NYSE), Duke Energy Corp. (DUK:NYSE) a Xcel Energy Inc. (XEL:NASDAQ).

päťročný graf Utilities Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie verejnoprospešných služieb reprezentované Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU) za posledný rok nepodali výraznú výkonnosť na širšom trhu. Index XLU poskytol za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť -2,3%, čo je výrazne pod celkovým výnosom indexu Russell 1000 vo výške 18,1%.

Tu sú 3 najlepšie akcie verejných služieb s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce akcie verejných služieb

Toto sú akcie verejných služieb s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Dividendový výonos: 3,70%

päťročný graf Public Service Enterprise Group, zdroj: GOOGLE

Public Service Enterprise Group Inc. (PEG:NYSE) : Public Service Enterprise Group je plynárenská a elektrická spoločnosť poskytujúca služby zákazníkom v New Jersey. Spoločnosť 19. januára oznámila, že vydala svoju prvú správu o environmentálnych, sociálnych a správnych otázkach (ESG) o metrikách a výkonnosti. Správa ESG je súčasťou jej nepretržitého úsilia o zvýšenie transparentnosti a zverejňovania informácií. Okrem iných cieľov spoločnosť stanovila nové štandardy v oblasti elektrifikácie vozidiel a znižovania odpadu.

Dividendový výnos: 4,33%

päťročný graf Entergy Corp., zdroj: GOOGLE

Entergy Corp. (ETR:NYSE) : Entergy je integrovaná energetická spoločnosť pôsobiaca v oblasti výroby elektrickej energie a maloobchodu s elektrickými rozvodmi. 

Dividendový výnos: 3,45%

päťročný graf Vistra, zdroj: GOOGLE

Vistra Corp. (VST:NYSE) : Spoločnosť Vistra prevádzkuje integrovaný maloobchod. Poskytuje výrobu elektriny, veľkoobchodný predaj a nákup energie, riadenie komoditných rizík a maloobchodný predaj elektriny.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár