Najlepšie akcie verejných služieb za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Verejné služby

Tretia časť

Sektor verejných služieb tvoria spoločnosti, ktoré poskytujú elektrinu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované. Sem patria hlavne energetické spoločnosti ako Dominion Energy Inc. (D:NYSE), Duke Energy Corp. (DUK:NYSE) a Xcel Energy Inc. (XEL:NASDAQ).

päťročný graf Utilities Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie verejnoprospešných služieb reprezentované Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU) za posledný rok nepodali výraznú výkonnosť na širšom trhu. Index XLU poskytol za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť -2,3%, čo je výrazne pod celkovým výnosom indexu Russell 1000 vo výške 18,1%.

Tu sú 3 najlepšie akcie verejných služieb s najvyššou dynamikou.

Akcie verejných služieb s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Dividendový výnos: 2,23%

päťročný graf AES, zdroj: GOOGLE

AES Corp. (AES:NYSE) : AES je spoločnosť zaoberajúca sa výrobou a dodávkou energie, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností prevádzkuje diverzifikované portfólio v oblasti výroby a distribúcie elektriny.

Dividendový výnos: 2,03%

päťročný graf NextEra Energy, zdroj: GOOGLE

NextEra Energy Inc. (NEE:NYSE): NextEra je spoločnosť v oblasti elektrickej energie a energetickej infraštruktúry, ktorá vyrába elektrinu prostredníctvom vetra, slnka a zemného plynu. Prostredníctvom svojich dcérskych spoločností spoločnosť tiež prevádzkuje niekoľko komerčných jadrových blokov.

Dividendový výnos: 1,53%

päťročný graf American Water Works, zdroj: GOOGLE

American Water Works Co. Inc. (AWK:NYSE): American Water Works je holdingová spoločnosť poskytujúca vodu, kanalizáciu a ďalšie služby spojené s vodou. V decembri spoločnosť oznámi štvrťročnú hotovostnú dividendu vo výške 0,55 USD na jednu akciu s bežnými akciami, ktorá bude splatná 2. marca 2021 všetkým akcionárom vlastniacim akcie k rekordnému dňu k 8. februáru 2021. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár