Najlepšie akcie verejných služieb za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Verejné služby

Prvá časť 

Sektor verejných služieb tvoria spoločnosti, ktoré poskytujú elektrinu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované. Sem patria hlavne energetické spoločnosti ako Dominion Energy Inc. (D:NYSE), Duke Energy Corp. (DUK:NYSE) a Xcel Energy Inc. (XEL:NASDAQ).

päťročný graf Utilities Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie verejnoprospešných služieb reprezentované Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU) za posledný rok nepodali výraznú výkonnosť na širšom trhu. Index XLU poskytol za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť -2,3%, čo je výrazne pod celkovým výnosom indexu Russell 1000 vo výške 18,1%.

Tu sú 3 najlepšie akcie verejných služieb s najlepšou hodnotou.

Akcie verejných služieb s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

Dividendový výnos: 3,22%

päťročný graf NRG Energy, zdroj. GOOGLE

NRG Energy Inc. (NRG:NYSE) : NRG Energy je integrovaná energetická spoločnosť, ktorá vyrába, predáva a distribuuje energiu a energetické služby. Spoločnosť poskytuje zariadenia na výrobu a kogeneráciu energie, výrobu tepelnej energie a zariadenia na výrobu energetických zdrojov. 5. januára spoločnosť dokončila akvizíciu Direct Energy od spoločnosti Centrica plc. Akvizícia, ktorá k zákazníckej základni NRG pridá viac ako 3 milióny zákazníkov v Severnej Amerike, bola prvýkrát oznámená v júli 2020 s hodnotou transakcie 3,6 miliardy dolárov.

Dividendový výnos: 3,73%

Sempra Energy (SRE:NYSE) : Sempra je holdingová spoločnosť v oblasti energetických služieb, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vyrába elektrinu, dodáva zemný plyn, prevádzkuje plynovody a skladovacie zariadenia a prevádzkuje projekt výroby veternej energie. V decembri spoločnosť oznámila, že spoločný podnik ECA Liquefaction so spoločnosťou Infraestructura Energética Nova, S.A.B. de C.V. rozšírila svoju dohodu o kapitálových investíciách so spoločnosťou Total SE (TOT) prostredníctvom projektu vývozu skvapalneného zemného plynu v Mexiku.

Dividendový výnos: 3,45%

päťročný graf Vistra, zdroj: GOOGLE

Vistra Corp. (VST:NYSE) : Spoločnosť Vistra prevádzkuje integrovaný maloobchod. Poskytuje výrobu elektriny, veľkoobchodný predaj a nákup energie, riadenie komoditných rizík a maloobchodný predaj elektriny. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár