Najlepšie akcie verejných služieb za september 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Verejné služby

Sektor verejných služieb tvoria spoločnosti, ktoré poskytujú elektrinu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované. Patria medzi ne Dominion Energy Inc. (D), Duke Energy Corp. (DUK) a Xcel Energy Inc. (XEL). Akcie verejných služieb reprezentované Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU), dramaticky zaostali za širším trhom a poskytli investorom celkový výnos 0,1% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 22,5% za posledných 12 mesiacov. Tieto čísla výkonnosti trhu a štatistiky v tabuľkách nižšie sú z 24. augusta.

Tu sú 3 najlepšie akcie verejných služieb s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie verejných služieb s najlepšou hodnotou

Toto sú akcie verejných služieb s najnižším 12-mesačným pomerom koncových cien k výnosom (P / E). Pretože zisky je možné vrátiť akcionárom vo forme dividend a spätných odkúpení, nízky pomer P / E ukazuje, že platíte menej za každý dolár vytvoreného zisku.

NRG Energy Inc. (NRG:NYSE) : NRG Energy je integrovaná energetická spoločnosť, ktorá vyrába, predáva a distribuuje energiu a energetické služby. Spoločnosť poskytuje výrobné a kogeneračné zariadenia, výrobu tepelnej energie a zariadenia energetických zdrojov. Spoločnosť NRG Energy koncom júla oznámila plány na získanie Direct Energy od spoločnosti Centrica PLC za 3,6 miliardy dolárov v rámci hotovostnej transakcie. Akcionári spoločnosti Centrica PLC akvizíciu schválili 20. augusta.

Sempra Energy (SRE:NYSE) : Sempra je holdingová spoločnosť v oblasti energetických služieb, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vyrába elektrinu, dodáva zemný plyn, prevádzkuje plynovody a skladovacie zariadenia a prevádzkuje projekt výroby veternej energie. Spoločnosť 24. augusta oznámila vymenovanie Lisy Glatchovej za prezidentku a prevádzkovú riaditeľku (COO) dcérskej spoločnosti Sempra LNG.

PPL Corp. (PPL:NYSE) : PPL je holdingová spoločnosť v oblasti energetiky a verejných služieb, ktorá sa prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zaoberá výrobou, prenosom a distribúciou elektriny.

Najrýchlejšie rastúce akcie verejných služieb

Toto sú akcie verejných služieb s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Sempra Energy (SRE:NYSE) : Sempra je holdingová spoločnosť v oblasti energetických služieb, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vyrába elektrinu, dodáva zemný plyn, prevádzkuje plynovody a skladovacie zariadenia a prevádzkuje projekt výroby veternej energie. Spoločnosť 24. augusta oznámila vymenovanie Lisy Glatchovej za prezidentku a prevádzkovú riaditeľku (COO) dcérskej spoločnosti Sempra LNG.

Eversource Energy (ES:NYSE) : Eversource Energy je holdingová spoločnosť zaoberajúca sa výrobou, prenosom a distribúciou zemného plynu a elektriny. Spoločnosť vykázala rast čistého príjmu o 662,3% a rastu výnosov o 3,6% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020.

Public Service Enterprise Group Inc. (PEG:NYSE) : Public Service Enterprise Group je plynárenská a elektrická spoločnosť poskytujúca služby zákazníkom v New Jersey. Spoločnosť vykázala rast čistého príjmu o 194,8% aj napriek 11,5%-nému poklesu výnosov v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Nárast čistého príjmu bol spôsobený čistými ziskami z trust-ových investícií a absenciou strát z dispozícií aktív v porovnaní s 2. štvrťrokom 2019.

Akcie verejných služieb s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie verejných služieb, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

NextEra Energy Inc. (NEE:NYSE) : NextEra je spoločnosť v oblasti elektrickej energie a energetickej infraštruktúry, ktorá vyrába elektrinu prostredníctvom vetra, slnka a zemného plynu. Prostredníctvom svojich dcérskych spoločností, spoločnosť tiež prevádzkuje niekoľko komerčných jadrových blokov. Spoločnosť NextEra zaznamenala pokles čistého príjmu o 0,9% a pokles výnosov o 15,4% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020.

AES Corp. (AES:NYSE) : AES je spoločnosť zaoberajúca sa výrobou a dodávkou energie, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností prevádzkuje diverzifikované portfólio v oblasti výroby a distribúcie elektriny.

American Water Works Co. Inc. (AWK:NYSE) : American Water Works je holdingová spoločnosť poskytujúca vodu, služby spojené s odpadovou vodou a ďalšie služby spojené s vodou.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár