Najlepšie akcie videohier na 4. štvrťrok 2020

Akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Tretia časť

Odvetvie videohier sa zaoberá vývojom, marketingom a predajom hardvéru a softvéru pre videohry. Medzi najlepšie spoločnosti patrí Electronic Arts Inc. (EA:NASDAQ) a Nintendo Co. LTD (7974:TYO). Odvetvie videohier si počas pandémie COVID-19 počínalo dobre, pretože zastavenie podnikania a opatrenia na dištancovanie od spoločnosti majú obmedzené možnosti zábavy pre ľudí. A keďže videohry sa dajú používať v domácnosti, stali sa obľúbenou voľbou pre mnohých spotrebiteľov.

päťročný graf VanEck Vectors Video Gaming and eSports ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie videohier reprezentované v VanEck Vectors Video Gaming and eSports ETF (ESPO), dramaticky prekonali širší trh. ESPO za posledných 12 mesiacov poskytol celkový výnos 74,6%, čo je vysoko nad celkovým výnosom Russell 1000 15,7%.

Tu sú 3 najlepšie akcie videohier s najvyššou dynamikou.

Akcie videohier s najvyššou rýchlosťou

Jedná sa o akcie videohier, ktoré dosiahli najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

dvojročný graf Sea Ltd., zdroj: GOOGLE

Sea Ltd. (SE:NYSE) : Sea je internetová a mobilná platformová spoločnosť. Poskytuje online herné služby, spravuje online trhy tretích strán a poskytuje rôzne finančné služby, napríklad elektronickú peňaženku a platobné služby. Spoločnosť Sea vykázala v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020, čistú stratu vo výške 393,5 milióna dolárov, v porovnaní so stratou vo výške 280,1 milióna dolárov v predošlom štvrťroku. Rast výnosov o 102,2% za štvrtý štvrťrok bol vyrovnaný rastúcimi prevádzkovými nákladmi a zvýšením výdavkov na daň z príjmu o 82,1%.

dvojročný graf Bilibili Inc., zdroj. GOOGLE

Bilibili Inc. (BILI:NASDAQ) : Bilibili je čínsky poskytovateľ online zábavných služieb. Spoločnosť ponúka platformu ponúkajúcu videá, živé vysielanie, mobilné hry, animácie a komiksy. Spoločnosť Bilibili nedávno oznámila, že uzavrela trojročné strategické partnerstvo so spoločnosťou Riot Games, vývojárom poprednej hry League of Legends. Toto partnerstvo dáva spoločnosti Bilibili práva na živé vysielanie globálnych udalostí League of Legend Esports.

päťročný graf Nintendo, zdroj: GOOGLE

Nintendo Co. Ltd. (7974:TYO) : Nintendo je japonská nadnárodná spoločnosť zaoberajúca sa spotrebnou elektronikou a videohrami. Vyvíja a vyrába prenosné a konzolové hracie ay a softvér, hracie karty a spotrebnú elektroniku. Medzi jej herné konzoly patria Nintendo Wii, Nintendo DS, Nintendo 3DS a ďalšie. Spoločnosť vykázala za štvrťročné obdobie končiace sa 30. júna 2020 viac ako šesťnásobný zisk pri raste čistého predaja o 108,1%.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár