Najlepšie akcie videohier na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Prvá časť

Odvetvie videohier sa zaoberá vývojom, marketingom a predajom hardvéru a softvéru pre videohry. Medzi najlepšie spoločnosti patrí Electronic Arts Inc. (EA:NASDAQ) a Nintendo Co. LTD (7974:TYO). Odvetvie videohier si počas pandémie COVID-19 počínalo dobre, pretože zastavenie podnikania a opatrenia na dištancovanie od spoločnosti majú obmedzené možnosti zábavy pre ľudí. A keďže videohry sa dajú používať v domácnosti, stali sa obľúbenou voľbou pre mnohých spotrebiteľov.

päťročný graf VanEck Vectors Video Gaming and eSports ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie videohier reprezentované v VanEck Vectors Video Gaming and eSports ETF (ESPO), dramaticky prekonali širší trh. ESPO za posledných 12 mesiacov poskytol celkový výnos 74,6%, čo je vysoko nad celkovým výnosom Russell 1000 15,7%.

Tu sú 3 najlepšie akcie videohier s najlepšou hodnotou.

Akcie videohier s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie videohier s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcie k čistému zisku (P / E).

dvojročný graf SciPlay Corp., zdroj: GOOGLE

SciPlay Corp. (SCPL:NASDAQ) : SciPlay navrhuje a vydáva videohry pre mobilné a webové platformy vrátane Jackpot Party x a Monopoly Slots. Spoločnosť vykázala v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020, rast čistého príjmu o 86,3%. Tržby vzrástli o 40,2% na rekordných 165,6 milióna dolárov. Generálny riaditeľ Joshua Wilson pripísal časť úspechu v tomto štvrťroku obmedzeniu, keď ľudia ostali doma.

päťročný graf Electronic Arts, zdroj. GOOGLE

Electronic Arts Inc. (EA:NASDAQ) : Spoločnosť vyvíja, publikuje a predáva softvér na videohry pre konzoly, osobné počítače, mobilné telefóny a tablety.

päťročný graf Nintendo, zdroj: GOOGLE

Nintendo Co. Ltd. (7974:TYO) : Nintendo je japonská nadnárodná spoločnosť zaoberajúca sa spotrebnou elektronikou a videohrami. Vyvíja a vyrába prenosné a konzolové hracie ay a softvér, hracie karty a spotrebnú elektroniku. Medzi jej herné konzoly patria Nintendo Wii, Nintendo DS, Nintendo 3DS a ďalšie. Spoločnosť vykázala za štvrťročné obdobie končiace sa 30. júna 2020 viac ako šesťnásobný zisk pri raste čistého predaja o 108,1%.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár