Najlepšie akcie videohier na prvý kvartál 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Druhá časť

Odvetvie videohier sa zaoberá vývojom, marketingom a predajom hardvéru a softvéru pre videohry. Medzi najlepšie spoločnosti patrí Electronic Arts Inc. (EA:NASDAQ) a Nintendo Co. Ltd. Odvetvie videohier si počas pandémie COVID-19 počínalo veľmi dobre, pretože zastavenie podnikania a opatrenia na dištancovanie od spoločnosti majú obmedzené možnosti zábavy pre ľudí. Pretože videohry sa dajú používať v domácnosti, stali sa obľúbenou voľbou pre mnohých spotrebiteľov.

trojročný graf VanEck Vectors Video Gaming and eSports ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie videohier reprezentované v VanEck Vectors Video Gaming and eSports ETF (ESPO), dramaticky prekonali širší trh. ESPO za posledných 12 mesiacov poskytol celkový výnos 82,6%, čo je vysoko nad celkovým výnosom Russell 1000  20,7%.

Tu sú 3 najlepšie akcie videohier s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce akcie videohier

Toto sú akcie videohier s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je nintendo.png
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-01-29-o-9.02.12-1024x362.png
päťročný graf Nintendo, zdroj: GOOGLE

Nintendo Co. Ltd. (TYO:7974) : Nintendo je japonská nadnárodná spoločnosť zaoberajúca sa spotrebnou elektronikou a videohrami. Vyvíja a vyrába prenosné a konzolové hracie ay a softvér, hracie karty a spotrebnú elektroniku. Medzi jej herné konzoly patria Nintendo Wii, Nintendo DS, Nintendo 3DS a ďalšie.

Začnite písať alebo zadajte / pre výber bloku

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-01-29-o-9.00.19.png
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-01-29-o-9.04.45-1024x361.png
päťročný graf Avid Technology, zdroj: GOOGLE

Avid Technology Inc. (AVID:NASDAQ) : Avid Technology je vývojár softvéru a ďalších systémov vrátane počítačových systémov pre redakčné miestnosti, digitálnych zvukových systémov a služieb digitálnych úprav. Za 3. štvrťrok 2020 spoločnosť Avid zaznamenala prudký rast čistého príjmu spolu s medziročným nárastom prevádzkových výnosov o 56,1% a to vďaka zlepšenej hrubej marži a zníženiu prevádzkových nákladov. Spoločnosť tiež zaznamenala medziročný nárast výnosov z predplatného o 73,9% v dôsledku zhruba 27 000 nových predplatiteľov za štvrťrok.

Začnite písať alebo zadajte / pre výber bloku

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je activision-blizzard.png
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-01-29-o-9.06.55-1024x373.png
päťročný graf Activision Blizzard, zdroj: GOOGLE

Activision Blizzard Inc. (ATVI:NASDAQ) : Activision Blizzard je vydavateľ, vývojár a distribútor herného softvéru a periférnych produktov. Spoločnosť ponúka videohry v mnohých kategóriách vrátane akcie / dobrodružstva, závodenia, role-play, simulácie a stratégie. V treťom štvrťroku 2020 Activision Blizzard vykázal medziročný nárast čistých výnosov o 52,4%, keďže sa trojnásobok čistého príjmu zvýšil. Spoločnosť uviedla, že výsledky priniesli úspešné veľké uvedenia obsahu, živé operácie a nové prístupy k zapojeniu do kľúčových franšíz.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár