Najlepšie akcie videohier na prvý kvartál 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Tretia časť

Odvetvie videohier sa zaoberá vývojom, marketingom a predajom hardvéru a softvéru pre videohry. Medzi najlepšie spoločnosti patrí Electronic Arts Inc. (EA:NASDAQ) a Nintendo Co. Ltd. Odvetvie videohier si počas pandémie COVID-19 počínalo veľmi dobre, pretože zastavenie podnikania a opatrenia na dištancovanie od spoločnosti majú obmedzené možnosti zábavy pre ľudí. Pretože videohry sa dajú používať v domácnosti, stali sa obľúbenou voľbou pre mnohých spotrebiteľov.

trojročný graf VanEck Vectors Video Gaming and eSports ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie videohier reprezentované v VanEck Vectors Video Gaming and eSports ETF (ESPO), dramaticky prekonali širší trh. ESPO za posledných 12 mesiacov poskytol celkový výnos 82,6%, čo je vysoko nad celkovým výnosom Russell 1000  20,7%.

Tu sú 3 najlepšie akcie videohier s najvyššou dynamikou.

Akcie videohier s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Sea, zdroj: GOOGLE

Sea Ltd. (SE:NYSE) : Sea je spoločnosť so sídlom v Singapure, založená na internete a mobilných platformách. Poskytuje online herné služby, spravuje online trhy tretích strán a poskytuje rôzne finančné služby, napríklad elektronickú peňaženku a platobné služby. V 3. štvrťroku 2020 spoločnosť Sea vykázala 98,7%-ný nárast celkových výnosov s čistou stratou 425,3 milióna dolárov. Čistá strata bola v rovnakom štvrťroku pred rokom viac ako dvojnásobná. Rast výnosov bol spôsobený silnými prírastkami v segmentoch digitálnej zábavy a elektronického obchodu spoločnosti, aj keď Sea tiež zaznamenala vyššie celkové náklady v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

ročný graf Bilibili, zdroj: GOOGLE

Bilibili Inc. (BILI:NASDAQ) : Bilibili je čínsky poskytovateľ online zábavných služieb. Spoločnosť ponúka platformu ponúkajúcu videá, živé vysielanie, mobilné hry, animácie a komiksy.

ročný graf Score, zdroj: GOOGLE

Score Media and Gaming Inc. (SCR:TSE) : Spoločnosť Score Media and Gaming sídliaca v Kande poskytuje správy v reálnom čase, výsledky, informácie o fantasy športe a ďalšie informácie o športe. Spoločnosť poskytuje služby zákazníkom v Kanade. V novembri spoločnosť Score Media ohlásila podporu legislatíve zavedenej kanadskou federálnou vládou na legalizáciu športových stávok na jednu udalosť. Službe theScore Bet by tento krok prospel, pretože spoločnosť predpovedá trhový potenciál pre online hranie v Kanade až 5,4 miliárd dolárov v ročných hrubých príjmoch z hrania.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár