Najlepšie akcie videohier pre tretí kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Odvetvie videohier sa podieľa na vývoji, marketingu a predaji hardvéru a softvéru videohier. Medzi najvýznamnejšie spoločnosti patria Electronic Arts Inc. (EA) a Nintendo Co. LTD (NTDOY). Akcie videohier, zastúpené prostredníctvom VanEck Vectors Video Gaming and eSports ETF (ESPO), výrazne prekonali širší trh a investorom priniesli celkový výnos 55,1% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 10,6% za posledných 12 mesiacov. Tieto čísla o výkonnosti trhu a štatistické údaje v tabuľkách nižšie sú k 16. júnu.

Tu sú tri najlepšie akcie videohier s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie videohier s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie videohier s najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

IGG Inc. (HKG:0799): Výrobca online hier IGG vyrába hry pre prehliadače, mobilné zariadenia a ďalšie. Medzi najobľúbenejšie hry spoločnosti patria Lords Mobile, Clash of Lords a Castle Clash.

Electronic Arts Inc. (EA:NASDAQ): Electronic Arts je najviac známa ako spoločnosť zaoberajúca sa videohrami. Vyvíja, vydáva a predáva videoherný softvér pre konzoly, osobné počítače, mobilné telefóny a tablety. Spoločnosť zaznamenala solídny rast v oblasti digitálnych čistých rezervácií, čo je čisté množstvo produktov a služieb predaných digitálne, vo fiškálnom roku 2020 končiacom sa 31. marca. Medziročne vzrástli o 9% na 4,1 miliardy dolárov.

SciPlay Corp. : SciPlay navrhuje a publikuje videohry pre mobilné a webové platformy vrátane kasín Jackpot Party Casino a Monopoly Slots. Spoločnosť SciPlay zaznamenala rekordné príjmy v apríli, čo je o 20% viac ako v marci, keďže používanie internetu vzrástlo uprostred pandémie COVID-19. Čistý zisk sa medziročne zvýšil o 127% na 31 miliónov dolárov za 1. štvrťrok 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020.

Najrýchlejšie rastúce akcie videohier

Jedná sa o akcie videohier s najvyšším medziročným príjmom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Electronic Arts Inc.

SciPlay Corp.

Take-Two Interactive Software Inc. (TTWO:NASDAQ) : Take-Two vyvíja interaktívne hry a príslušenstvo pre konzolové a vreckové herné systémy, ako aj pre osobné počítače. V roku 2020, ktorý sa skončil 31. marca, spoločnosť Take-Two zaznamenala medziročný nárast čistého príjmu o 21%.

Akcie videohier s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie videohier, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Activision Blizzard Inc. (ATVI:NASDAQ) : Activision Blizzard publikuje, vyvíja a distribuuje videohry a súvisiace produkty. Medzi jej obľúbené franšízy patria Call of Duty, Guitar Hero a World of Warcraft. V prvom štvrťroku 2020 spoločnosť Activision Blizzard vykázala čistý zisk 1,8 miliardy dolárov, medziročne o 2,0% menej. Napriek poklesu príjmu za prvý kvartál prekonali predchádzajúci odhad spoločnosti Activision Blizzard.

Zynga Inc. (ZNGA:NASDAQ): Zynga je vývojár a vydavateľ videohier, ktorý sa zameriava na mobilné a webové hry. Jeho najvýznamnejšie tituly sú FarmVille, Words with Friends a Zynga Poker.

NEXON Co. Ltd. (TYO: 365 ): NEXON je japonská spoločnosť vyvíjajúca online hry pre mobilné zariadenia a platformy PC. Medzi jej hry patria Combat Arms, franšíza FIFA Online a AxE. Konsolidovaná dcérska spoločnosť NEXON Korea Corp. nedávno uviedla na trh verziu populárnej série FIFA v Kórei.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár