Najlepšie akcie zdravotnej starostlivosti na apríl 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších sektorov, pozostáva zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Sektor zdravotnej starostlivosti zahŕňa spoločnosti, ktoré predávajú lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie akcie zdravotnej starostlivosti na svete patria Johnson & Johnson (JNJ) a Pfizer, Inc. (PFE). Za posledných 12 mesiacov bol sektor zdravotníctva v porovnaní s S&P 500 mierne prekonaný, pričom výber v sektore Health Care Select Sector SDR SPF ETF (XLV) dosiahol celkový výnos 0,8% v porovnaní s poklesom 0,9% v prípade S&P v posledných 12 mesiacoch. Všetky údaje sú k 13. marcu 2020.

Nižšie sa pozrieme na najlepšie 3 akcie v sektore zdravotníctva na apríl, pokiaľ ide o najlepšiu hodnotu, najrýchlejší rast ziskov a najvyššiu dynamiku.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najlepšou hodnotou

Tu sú akcie zdravotnej starostlivosti v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E) v sektore. Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Alexion Pharmaceuticals Inc (ALXN:NASDAQ): Biofarmaceutická spoločnosť Alexion skúma a vyvíja lieky na liečbu autoimunitných a kardiovaskulárnych chorôb. V januári dokončila spoločnosť Alexion akvizíciu spoločnosti Achillion Pharmaceuticals, Inc. Akvizíciou sa k spoločnosti Alexion pridávajú dva farmaceutické produkty s inhibítorom faktora D v klinickej fáze. Aktuálny graf TU.

Biogen Inc (BIIB:NASDAQ): Biogen sa zameriava na objavovanie, vývoj a komercializáciu farmaceutických ošetrení so silným zameraním na oblasti neurológie, imunológie a hematológie. Stretnutie spoločnosti Biogen vo februári v Bostone bolo spojené s prepuknutím choroby COVID-19, ktorá nakazila desiatky ľudí, vrátane mnohých zamestnancov spoločnosti Biogen. Aktuálny graf TU.

Boston Scientific Corp (BSX:NYSE): Spoločnosť Boston Scientific sa špecializuje na minimálne invazívne zdravotnícke pomôcky a uvádza na trh množstvo produktov používaných v endoskopii, kardiológii, urológii a ďalších. Aktuálny graf TU.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najrýchlejším rastom výnosov

Tu sú akcie zdravotnej starostlivosti v S&P 500 s najvyšším medziročným výnosom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Gilead Sciences Inc (GILD:NASDAQ) : Gilead Sciences je biofarmaceutická spoločnosť, ktorá vyvíja a predáva liečivá určené na zlepšenie starostlivosti ohľadom rôznych chorôb vrátane HIV, AIDS a chorôb pečene. Gilead vyvinula liek remdesivir (experimentálnu antivírusovú liečbu) a spoločnosť preukázala sľub v boji proti COVID-19, ktorý nedávno posilnil akcie spoločnosti. Aktuálny graf TU.

Dentsply Sirona Inc (XRAY:NASDAQ): Dentsply Sirona vyrába a dodáva dentálne potreby vrátane endodontických výrobkov, protetík a ďalších na globálnom základe. V štvrtom kvartáli 2019 vykázala spoločnosť Dentsply Sirona štvrťročné príjmy vo výške 1,1 miliardy dolárov, medziročne o 4,9% viac. Aktuálny graf TU.

Edwards Lifesciences Corp (EW:NYSE): Edwards Lifesciences je spoločnosť v oblasti lekárskej techniky zameraná na výrobu srdcových chlopní a podobných výrobkov. Aktuálny graf TU.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie zdravotnej starostlivosti v S&P 500, ktoré mali najväčší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

ResMed Inc (RMD:NYSE): ResMed sa zameriava na vývoj a výrobu produktov používaných na diagnostiku a liečbu dýchania narušeného spánku. V poslednom štvrťroku fiškálneho roku 2020 spoločnosť ResMed vykázala medziročný rast výnosov vyšší o 13% – na 736,2 milióna dolárov. Aktuálny graf TU.

DaVita Inc (DVA:NYSE): Spoločnosť DaVita, ktorá pracuje predovšetkým so zákazníkmi trpiacimi chronickým zlyhaním obličiek, poskytuje dialýzu obličiek po celom svete. Aktuálny graf TU.

Zoetis Inc (ZTS:NYSE): Zoetis vyvíja, vyrába a distribuuje lieky a diagnostické výrobky používané v starostlivosti o zvieratá a domáce zvieratá. Koncom februára spoločnosť získala povolenie FDA pre Simparica Trio, prvý preventívny liek typu „všetko-v-jednom“ – proti červom, kliešťom, blchám a škrkavkám u psov. Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár