Najlepšie akcie zdravotnej starostlivosti na august 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Zdravotníctvo, jeden z najväčších a najkomplexnejších sektorov, pozostáva zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Sektor zdravotnej starostlivosti zahŕňa spoločnosti, ktoré predávajú lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie zdravotnícke spoločnosti na svete patria Johnson & Johnson (JNJ), Pfizer Inc. (PFE) a Merck & Co. Inc. (MRK). Akcie v oblasti zdravotnej starostlivosti, zastúpené v Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV), prekonali širší trh a poskytli investorom celkovú návratnosť 17,0% v porovnaní s celkovou návratnosťou S&P 500 9,0% za posledných 12 mesiacov. Niektoré z týchto spoločností dostali povolenie na núdzové použitie v USA na vývoj testov alebo ošetrení pre COVID-19, čím sa výrazne zvýšila cena ich akcií. Čísla výkonnosti trhu a štatistiky v tabuľkách v tomto článku sú k 27. júlu.

Tu sú tri najlepšie zdravotnícke akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom zárobkov a najvyššou dynamikou.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najlepšou hodnotou

Sú to akcie zdravotnej starostlivosti s najnižším 12-mesačným koncom pomeru cena k zárobku (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Biogen Inc. (BIIB:NASDAQ): Biogen sa zameriava na objavovanie, vývoj a komercializáciu farmaceutických ošetrení so silným zameraním na oblasti neurológie, imunológie a onkológie. V druhom štvrťroku 2020 spoločnosť Biogen vykázala celkové príjmy 3,7 miliardy dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 2%. Hlavným ťahúňom tohto zvýšenia výnosov bola licencia na duševné vlastníctvo súvisiace s výrobou pre jedného z podnikových partnerov spoločnosti Biogen.

Alexion Pharmaceuticals Inc. (ALXN:NASDAQ): Alexion je bio-farmaceutická spoločnosť, ktorá skúma a vyvíja lieky na liečbu autoimunitných a kardiovaskulárnych chorôb.

Bio-Rad Laboratories Inc. (BIO:NYSE): Bio-Rad je producentom produktov výskumu v oblasti biologických vied a analytických prístrojov. Tieto nástroje sa používajú na oddelenie a analýzu zložitých chemických a biologických materiálov. V máji spoločnosť Bio-Rad získala povolenie na núdzové použitie od amerického úradu pre potraviny a liečivá pre svoju testovaciu súpravu kvapôčok digitálnej PCR SARS-CoV-2 (ddPCR). Bio-Rad tvrdí, že test môže hrať „dôležitú úlohu pri sledovaní detekcie minimálneho zvyškového ochorenia u ľudí zotavujúcich sa z COVID-19“.

Najrýchlejšie rastúce akcie zdravotnej starostlivosti

Sú to akciezdravotnej starostlivosti s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

AmerisourceBergen Corp. (ABC:NYSE): AmerisourceBergen poskytuje generické liečivá, voľne predajné výrobky zdravotnej starostlivosti, domáce zdravotnícke potreby a vybavenie a súvisiace služby poskytovateľom zdravotnej starostlivosti.

Align Technology Inc. (ALGN:NASDAQ): Align Technology navrhuje a vyrába systém Invisalign, ktorý je metódou na liečbu nesprávneho vyrovnania zubov. V júli spoločnosť oznámila spustenie svojej prvej konzultačnej služby prispôsobenej na transformáciu digitálnej ortodontickej praxe. Spoločnosť Align tvrdí, že postupy účasti môžu zvýšiť celkový zisk v priemere o 15% do 6 mesiacov od zavedenia novej služby.

Teleflex Inc. (TFX:NYSE): Spoločnosť Teleflex poskytuje nemocniciam a poskytovateľom zdravotnej starostlivosti produkty lekárskej technológie na diagnostické a terapeutické postupy v kritickej starostlivosti a chirurgických aplikáciách. 21. júla spoločnosť Teleflex oznámila pozitívne správy týkajúce sa systému liečby UroLift u pacientov so zväčšenou prostatou.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie zdravotnej starostlivosti, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

DexCom Inc. (DXCM:NYSE): DexCom je spoločnosť zaoberajúca sa zdravotníckymi prístrojmi, ktorá sa zameriava na návrh a vývoj systémov kontinuálneho monitorovania glukózy pre ľudí s cukrovkou.

West Pharmaceutical Services Inc (WST:NYSE): Spoločnosť West Pharmaceutical Services navrhuje a vyrába obalové komponenty, systémy na dodávanie liekov, zmluvné laboratórne služby a súvisiace produkty určené na to, aby priniesli verejnosti nové drogové terapie.

Regeneron Pharmaceuticals Inc. (REGN:NASDAQ): Regeneron Pharmaceuticals je bio-farmaceutická firma, ktorá objavuje, vyvíja a predáva liečby rôznych závažných zdravotných problémov. Spoločnosť Regeneron 6. júla oznámila, že začala posledné štádium klinických skúšok hodnotiacich REGN-COV2, jej vyšetrovací koktail s dvojitou protilátkou na liečenie a prevenciu COVID-19.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár