Najlepšie akcie zdravotnej starostlivosti na december 2019

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Zdravotníctvo, jeden z najväčších a najkomplexnejších sektorov, pozostáva zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Do tejto skupiny patria spoločnosti, ktoré predávajú lieky a liečbu spotrebiteľom, nemocniciam a poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ako aj spoločnosti, ktoré predávajú služby, ako sú lekárska starostlivosť, poistenie a súvisiace produkty. Medzi najväčšie akcie zdravotnej starostlivosti na svete patria Johnson & Johnson (JNJ) a Pfizer, Inc. (PFE). 

ročný graf XLV, zdroj: GOOGLE

The Healthcare Select Selector SDR SPF ETF (XLV) mal návrátnosť 9,5% v porovnaní s 18,1% v prípade S&P. Všetky údaje sú k 20. novembru 2019.

Nižšie sa pozrieme na tri najlepšie akcie v zdravotníctve na december z hľadiska najlepšej hodnoty, najrýchlejšieho rastu výnosov a maximálnej dynamiky.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najlepšou hodnotou

Prinášame zoznam akcií zdravotnej starostlivosti v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena/zisk (P/E) v sektore. Zisky možno akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf BIOGEN, zdroj: GOOGLE

Biogen Inc: Ako už názov napovedá, Biogen je biotechnologická spoločnosť zameraná na objavovanie a vývoj nových liečiv. Táto spoločnosť sa zameriava predovšetkým na lekárske potreby v neurologickej oblasti, hoci má tiež liečebné postupy v oblasti imunológie a hematológie. Počas celého roka 2019 Biogen upútal pozornosť, pretože vyvinul úsilie na vývoj experimentálneho lieku Alzheimerovej choroby. Biogen pozastavil vývoj v marci, ale pokračoval v plánoch, ktoré mal schválené od Food and Drug Administration (FDA).

ročný graf PFIZER, zdroj: GOOGLE

Pfizer Inc: Pfizer je farmaceutická spoločnosť, ktorá vyvíja lieky, zdravotnícke pomôcky, vakcíny a ďalšie výrobky súvisiace s onkológiou, kardiovaskulárnymi problémami a ďalším. Spoločnosť Pfizer sa v poslednom čase zameriava na fúziu medzi divíziou Upjohn a európskou farmaceutickou spoločnosťou Mylan N.V. Nová spoločnosť bude mať názov Viatris.

Celgene Corp: Celgene je biofarmaceutická firma, ktorá objavuje a vyvíja liečbu rakoviny a imunitných zápalových ochorení. Spoločnosť nedávno získala povolenie FDA na liečbu anémie u niektorých dospelých pacientov.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najrýchlejším rastom výnosov

Druhým zoznamom sú akcie zdravotnej starostlivosti v S&P 500 s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf INCYTE, zdroj: GOOGLE

Incyte Corp: Biofarmaceutická spoločnosť Incyte sa zameriava na objav, vývoj a komercializáciu onkologických liekov. V treťom kvartáli 2019 spoločnosť Incyte oznámila úspech v kritickej skúšobnej fáze svojho lieku s názvom Ruxolitinib.

ročný ghraf TELEFLEX, zdroj: GOOGLE

Teleflex Inc: Spoločnosť Teleflex navrhuje a vyrába produkty lekárskej techniky. Táto firma sa zameriava na zdravotnícke pomôcky na jedno použitie, na diagnostické a liečebné postupy a na operácie. Spoločnosť Teleflex vykázala za tretí kvartál 2019 zisky z pokračujúcich činností vo výške 648,3 milióna dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 6,3%.

ročný ghraf DAVITA, zdroj: GOOGLE

DaVita Inc: DaVita sa špecializuje na dialýzu obličiek pre pacientov s terminálnym ochorením obličiek a podobnými problémami s obličkami. Táto spoločnosť poskytuje služby pacientom v USA v takmer 3 000 ambulantných centrách. V 3. štvrťroku 2019 spoločnosť DaVita odkúpila približne 30,6 milióna kmeňových akcií v rámci programu spätného odkúpenia vlastných akcií.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najvyššou dynamikou

Posledný zoznam tvoria akcie zdravotnej starostlivosti v S&P 500, ktoré mali najväčší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

ročný graf EDWARDS LIFESCIENCES, zdroj: GOOGLE

Edwards Lifesciences Corp: Spoločnosť Edwards Lifesciences so zameraním na liečbu kardiovaskulárnych ochorení vytvára a predáva produkty vrátane srdcových chlopní, monitorovacích systémov a vyšetrovacích zariadení. V treťom kvartáli 2019 spoločnosť Edwards Lifesciences vykázala tržby vo výške 1,1 miliardy dolárov, čo predstavuje nárast o 21%.

ročný graf DENTSPLY SIRONA, zdroj: GOOGLE

Dentsply Sirona Inc: Dentsply Sirona ako jediná spoločnosť na tomto zozname je zameraná na dentálne potreby a vyrába celý rad špecializovaných nástrojov, zubných protéz a tesniacich materiálov, ortodontických zariadení a ďalšie. GAAP EPS spoločnosti vzrástol za tretí kvartál 2019 o 192%.

Zdroj: investopedia

Ohodnoť článok

Pridaj komentár