Najlepšie akcie zdravotnej starostlivosti na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Druhá časť

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších odvetví, je zložené zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Do sektoru zdravotnej starostlivosti patria spoločnosti predávajúce lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie zdravotnícke spoločnosti na svete patria UnitedHealth Group Inc. (UNH:NYSE), Pfizer Inc. (PFE:NYSE) a Abbvie Inc. (ABBV:NYSE). Investori v posledných mesiacoch pozorne sledovali odvetvie zdravotnej starostlivosti, pretože spoločnosti v tejto oblasti sa intenzívne podieľajú na vývoji nových liekov a riadení pandemickej krízy COVID-19.

päťročný graf indexu Health Care Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Akcie v zdravotníctve reprezentované Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV), mierne zaostávali za širším trhom. ETF index XLV poskytol investorom za posledných 12 mesiacov celkový výnos 16,8%, čo je tesne pod celkovým výnosom spoločnosti Russell 1 000 vo výške 19,2%.

Tu sú 3 najdôležitejšie akcie zdravotnej starostlivosti  s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce akcie zdravotnej starostlivosti

Toto sú akcie zdravotnej starostlivosti s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Insulet Corp., zdroj: GOOGLE

Insulet Corp. (PODD:NASDAQ) : Insulet je spoločnosť zaoberajúca sa zdravotníckymi prístrojmi. Vyvíja a vyrába inzulínový infúzny systém pre ľudí s cukrovkou závislých od inzulínu. Za 3. štvrťrok 2020 spoločnosť Insulet vykázala medziročný nárast výnosov a čistého príjmu o 21,8% na 11,6 milióna dolárov. Na základe výkonnosti v poslednom štvrťroku spoločnosť prudko zvýšila výhľady za tržby na celý rok 2020.

päťročný graf Horizon Therapeutics, zdroj: GOOGLE

Horizon Therapeutics PLC (HZNP:NASDA) : Horizon Therapeutics je biofarmaceutická spoločnosť, ktorá vyvíja, získava a predáva terapie určené na liečbu od bolesti a zápalu. Produkty spoločnosti sa zameriavajú aj na špeciálne choroby.

päťročný graf Quidel, zdroj: GOOGLE

Quidel Corp. (QDEL:NASDAQ) : Spoločnosť Quidel vyvíja a vyrába diagnostické produkty a riešenia pre zdravotnú starostlivosť. Spoločnosť ponúka diagnostické riešenia, ktoré pomáhajú pri detekcii a diagnostike kritických chorôb a iných zdravotných stavov. Za 3. štvrťrok 2020 spoločnosť vykázala medziročný nárast čistých výnosov o 276,4%, ktorý bol spôsobený rastúcim dopytom po testoch Quidel Sofia® SARS Antigen a Lyra® SARS-CoV-2 v dôsledku pandémie COVID-19.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár