Najlepšie akcie zdravotnej starostlivosti na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Tretia časť

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších odvetví, je zložené zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Do sektoru zdravotnej starostlivosti patria spoločnosti predávajúce lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie zdravotnícke spoločnosti na svete patria UnitedHealth Group Inc. (UNH:NYSE), Pfizer Inc. (PFE:NYSE) a Abbvie Inc. (ABBV:NYSE). Investori v posledných mesiacoch pozorne sledovali odvetvie zdravotnej starostlivosti, pretože spoločnosti v tejto oblasti sa intenzívne podieľajú na vývoji nových liekov a riadení pandemickej krízy COVID-19.

päťročný graf indexu Health Care Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Akcie v zdravotníctve reprezentované Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV), mierne zaostávali za širším trhom. ETF index XLV poskytol investorom za posledných 12 mesiacov celkový výnos 16,8%, čo je tesne pod celkovým výnosom spoločnosti Russell 1 000 vo výške 19,2%.

Tu sú 3 najdôležitejšie akcie zdravotnej starostlivosti s najvyššou dynamikou.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

dvojročný graf Moderna, zdroj: GOOGLE

Moderna Inc. ( MRNA:NASDAQ) : Moderna je klinická biotechnologická spoločnosť zameraná na objav a vývoj messenger RNA terapeutík a vakcín. Vyvíja lieky mRNA na infekčné, imunoonkologické a kardiovaskulárne ochorenia. 16. novembra spoločnosť oznámila, že jej kandidát na vakcínu na liečbu COVID-19, mRNA-1273, mal na základe štúdií fázy 3 účinnosť vakcíny 94,5%. Spoločnosť Moderna očakáva, že do konca roka bude v USA k dispozícii zhruba 20 miliónov dávok.

päťročný graf Acceleron Pharma Inc., zdroj: GOOGLE

Acceleron Pharma Inc. (XLRN:NASDAQ) : Acceleron Pharma je farmaceutická spoločnosť, ktorá objavuje, vyvíja a predáva proteínové terapeutiká pre rakovinu a iné choroby.

päťročný graf Quidel Corp., zdroj: GOOGLE

Quidel Corp. (QDEL:NASDAQ) : Spoločnosť Quidel vyvíja a vyrába diagnostické produkty a riešenia pre zdravotnú starostlivosť. Spoločnosť ponúka diagnostické riešenia, ktoré pomáhajú pri detekcii a diagnostike kritických chorôb a iných zdravotných stavov. Za 3. štvrťrok 2020 spoločnosť vykázala medziročný nárast čistých výnosov o 276,4%, ktorý bol spôsobený rastúcim dopytom po testoch Quidel Sofia® SARS Antigen a Lyra® SARS-CoV-2 v dôsledku pandémie COVID-19.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár