Najlepšie akcie zdravotnej starostlivosti na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Prvá časť 

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších odvetví, je zložené zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Do sektoru zdravotnej starostlivosti patria spoločnosti predávajúce lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie zdravotnícke spoločnosti na svete patria UnitedHealth Group Inc. (UNH:NYSE), Pfizer Inc. (PFE:NYSE) a Abbvie Inc. (ABBV:NYSE). Investori v posledných mesiacoch pozorne sledovali odvetvie zdravotnej starostlivosti, pretože spoločnosti v tejto oblasti sa intenzívne podieľajú na vývoji nových liekov a riadení pandemickej krízy COVID-19.

päťročný graf indexu Health Care Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Akcie v zdravotníctve reprezentované Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV), mierne zaostávali za širším trhom. ETF index XLV poskytol investorom za posledných 12 mesiacov celkový výnos 16,8%, čo je tesne pod celkovým výnosom spoločnosti Russell 1 000 vo výške 19,2%.

Tu sú 3 najdôležitejšie akcie zdravotnej starostlivosti s najlepšou hodnotou.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Bio Rad Laboratories, zdroj: GOOGLE

Bio-Rad Laboratories Inc. (BIO:NYSE) : Bio-Rad je výrobcom produktov pre výskum v rámci biologických vied a analytických prístrojov. Tieto nástroje sa používajú na separáciu a analýzu zložitých chemických a biologických materiálov. Za 3. štvrťrok 2020 spoločnosť Bio-Rad vykázala medziročný nárast čistého predaja o 15,5%, čo spoločnosti pomohlo vykázať zisk po čistej strate 258,8 milióna dolárov v predchádzajúcom roku.

päťročný graf Biogen Inc., zdroj: GOOGLE

Biogen Inc. (BIIB:NASDAQ) : Biogen sa zameriava na objav, vývoj a komercializáciu farmaceutických postupov s hlavným zameraním na oblasti neurológie, imunológie a onkológie. 18. novembra spoločnosti Samsung Bioepis Co. Ltd. a Biogen oznámili, že americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) prijal na posúdenie žiadosť o licenciu pre biologicky podobný produkt odkazujúci na ranibizumab, liek používaný na liečbu vaskulárnych porúch sietnice.

päťročný graf CVS Health, zdroj: GOOGLE

CVS Health Corp. (CVS:NYSE) : CVS Health je poskytovateľ integrovanej lekárskej starostlivosti. Spoločnosť poskytuje služby vrátane správy lekární, doručovania zásielok a maloobchodného predaja. Prevádzkuje tiež programy na zvládanie chorôb a maloobchodné kliniky.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár