Najlepšie akcie zdravotnej starostlivosti pre tretí kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších sektorov, pozostáva zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Sektor zdravotnej starostlivosti zahŕňa spoločnosti, ktoré predávajú lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie zdravotnícke spoločnosti na svete patria Johnson & Johnson (JNJ), Pfizer Inc. (PFE) a Merck & Co. Inc. (MRK). Akcie v oblasti zdravotnej starostlivosti, zastúpené v Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV), prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 6,8% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 5,5% za posledných 12 mesiacov. Čísla o výkonnosti trhu a štatistiky v tabuľkách v tomto článku sú k 24. júnu.

Tu sú tri najlepšie zdravotnícke akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom zárobkov a najvyššou dynamikou.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najlepšou hodnotou

Sú to akcie zdravotnej starostlivosti s najnižším 12-mesačným koncom pomeru cena k zárobku (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Biogen Inc. (BIIB:NASDAQ): Biogen sa zameriava na objavovanie, vývoj a komercializáciu farmaceutických ošetrení so silným zameraním na oblasti neurológie, imunológie a onkológie. V júni spoločnosť Biogen oznámila pozitívne výsledky z dlhodobej štúdie svojho lieku Spinraza na liečbu predsymptomatickej atrofie chrbtovej svalovej hmoty u detí.

Bio-Rad Laboratories Inc. (BIO:NYSE): Bio-Rad je producentom produktov výskumu v oblasti biologických vied a analytických prístrojov. Tieto nástroje sa používajú na oddelenie a analýzu zložitých chemických a biologických materiálov.

Alexion Pharmaceuticals Inc. (ALXN:NASDAQ): Alexion je biofarmaceutická spoločnosť, ktorá skúma a vyvíja lieky na liečbu autoimunitných a kardiovaskulárnych chorôb. 24. júna spoločnosť oznámila úspešné výsledky v štúdii fázy 3 svojho lieku Ultomiris pri liečbe zriedkavého ochorenia krvi s názvom paroxysmálna nočná hemoglobinúria.

Najrýchlejšie rastúce akcie zdravotnej starostlivosti

Jedná sa o zdravotnícke akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

AmerisourceBergen Corp. (ABC:NYSE): AmerisourceBergen poskytuje generické liečivá, voľne predajné výrobky zdravotnej starostlivosti, domáce zdravotnícke potreby a vybavenie a súvisiace služby poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. 7. mája spoločnosť oznámila fiškálne výsledky za druhý kvartál fiškálneho roka 2020, končiaci 31. marca. Spoločnosť uviedla, že zriedený EPS prudko stúpol zhruba na 3, 470 %, čo bolo poháňané najmä daňovými výhodami z príjmu.

Align Technology Inc. (ALGN:NASDAQ): Align Technology navrhuje a vyrába systém Invisalign, ktorý je metódou na liečbu nesprávneho vyrovnania zubov. 18. júna spoločnosť oznámila svoje partnerstvo s MedTech Innovator, popredným urýchľovačom zavádzania lekárskych technológií. Spoločnosť Align Technology bude špecificky spolupracovať s pobočkou spoločnosti MedTech Innovator v Ázii v oblasti poradenstva a podpory rastu sľubných spoločností v ranom a strednom štádiu.

Teleflex Inc. (TFX:NYSE): Spoločnosť Teleflex poskytuje nemocniciam a poskytovateľom zdravotnej starostlivosti produkty lekárskej technológie na diagnostické a terapeutické postupy v kritickej starostlivosti a chirurgických aplikáciách.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie zdravotnej starostlivosti, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

DexCom Inc. (DXCM:NASDAQ): DexCom je spoločnosť zaoberajúca sa zdravotníckymi prístrojmi, ktorá sa zameriava na návrh a vývoj systémov kontinuálneho monitorovania glukózy pre ľudí s cukrovkou.

Regeneron Pharmaceuticals Inc. (REGN:NASDAQ): Regeneron Pharmaceuticals je biofarmaceutická firma, ktorá objavuje, vyvíja a predáva liečby rôznych závažných zdravotných problémov.

West Pharmaceutical Services Inc. (WST:NYSE) : Spoločnosť West Pharmaceutical Services navrhuje a vyrába obalové komponenty, systémy na dodávanie liekov, zmluvné laboratórne služby a súvisiace produkty určené na to, aby priniesli verejnosti nové terapie.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár