Najlepšie akcie zdravotnej starostlivosti na máj 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších sektorov, pozostáva zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Sektor zdravotnej starostlivosti zahŕňa spoločnosti, ktoré predávajú lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie akcie zdravotnej starostlivosti na svete patria Johnson & Johnson (JNJ) a Pfizer, Inc. (PFE). V koncovom 12-mesačnom období sektor zdravotníctva výrazne prekonal S&P 500, pričom Health Care Select Sector SDR SPF ETF (XLV) vykázal celkový výnos 17,8% v porovnaní s celkovým výnosom -1,1% pre S&P. 

Nižšie sa pozrieme na tri najlepšie akcie v zdravotníctve na máj z hľadiska najlepšej hodnoty, najrýchlejšieho rastu výnosov a maximálnej dynamiky.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najlepšou hodnotou

Tu sú akcie zdravotnej starostlivosti v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E) v sektore. Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Biogen Inc.(BIIB:NASDAQ) : Biogen sa zameriava na objavovanie, vývoj a komercializáciu farmaceutických ošetrení so silným zameraním na oblasti neurológie, imunológie a hematológie. V prvom štvrťroku 2020 spoločnosť Biogen vykázala 31%-ný nárast zriedeného zisku na akciu (EPS) pri tržbách 3,5 miliardy dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 1% (medziročne).

Alexion Pharmaceuticals Inc.(ALXN:NASDAQ) : Biofarmaceutická spoločnosť Alexion skúma a vyvíja lieky na liečbu autoimunitných a kardiovaskulárnych chorôb. Alexion nedávno ohlásila plány na začatie globálnej štúdie fázy 3 zameranej na preskúmanie potenciálu existujúceho lieku Ultomiris na určitých dospelých pacientoch COVID-19.

Boston Scientific Corp.(BSX:NYSE) : Spoločnosť Boston Scientific sa špecializuje na minimálne invazívne zdravotnícke pomôcky a uvádza na trh množstvo produktov používaných v endoskopii, kardiológii, urológii a ďalších.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najrýchlejším rastom výnosov

Tu sú akcie zdravotnej starostlivosti v S&P 500 s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Gilead Sciences Inc.(GILD:NASDAQ) : Gilead Sciences je biofarmaceutická spoločnosť, ktorá vyvíja a predáva liečivá určené na zlepšenie starostlivosti o choroby vrátane HIV, AIDS a pečene. Gilead-ov liek, remdesivir, experimentálna antivírusová liečba, získal v posledných týždňoch pozornosť kvôli svojmu potenciálu v boji proti COVID-19. Gilead nedávno vydal vyhlásenie, v ktorom sa odvoláva voči tvrdeniu a výsledkom štúdie uverejnenej na webovej stránke Svetovej zdravotníckej organizácie, v ktorej sa uvádza, že liek nie je v tejto oblasti účinný.

Dentsply Sirona Inc.(XRAY:NASDAQ) : Dentsply Sirona vyrába a dodáva dentálne potreby vrátane endodontických výrobkov, protetík a ďalších na globálnom základe. V štvrtom kvartáli 2019 vykázala spoločnosť Dentsply Sirona štvrťročné príjmy vo výške 1,1 miliardy dolárov, medziročne o 4,9% viac.

Edwards Lifesciences Corp.(EW:NYSE) : Edwards Lifesciences je spoločnosť v oblasti lekárskej techniky zameraná na výrobu srdcových chlopní a podobných výrobkov.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie zdravotnej starostlivosti v S&P 500, ktoré mali najväčší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Regeneron Pharmaceuticals Inc. (REGN:NASDAQ) : Biofarmaceutická firma Regeneron Pharmaceuticals objavuje, vyvíja a predáva liečby rôznych závažných zdravotných problémov. REGN-EB3, potenciálna liečba Eboly, bola nedávno prijatá Úradom pre potraviny a liečivá USA (FDA) na účely prioritného preskúmania.

ResMed In. (RMD:NYSE) : ResMed sa zameriava na vývoj a výrobu produktov používaných na diagnostiku a liečbu dýchania narušeného spánku.

Vertex Pharmaceuticals Inc.(VRTX:NASDAQ) : Vertex Pharmaceuticals objavuje, vyvíja a vyrába lieky používané pri liečbe stavov vrátane rakoviny, autoimunitných ochorení a neurologických porúch. Spoločnosť nedávno oznámila dohodu so Švajčiarskym federálnym úradom pre verejné zdravie a Švajčiarskym federálnym úradom sociálneho poistenia o významnom programe úhrady pre niektorých švajčiarskych pacientov s cystickou fibrózou.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár