Najlepšie akcie zdravotnej starostlivosti na marec 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších sektorov, pozostáva zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Sektor zdravotníctva zahŕňa spoločnosti, ktoré predávajú lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ale aj nemocnice a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie akcie zdravotnej starostlivosti na svete patria Johnson & Johnson (JNJ) a Pfizer, Inc. (PFE). V koncoročnom 12-mesačnom období sektor zdravotníctva v porovnaní s S&P 500 nepodal pekný výkon, keďže sektor zdravotnej starostlivosti meraný Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV) mal výnos 14,3% v porovnaní s 18,4% v prípade S&P za 12 mesiacov.

Nižšie sa pozrieme na tri najlepšie akcie v zdravotníctve za marec z hľadiska najlepšej hodnoty, najrýchlejšieho rastu výnosov a maximálnej dynamiky.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najlepšou hodnotou

Tu sú akcie zdravotnej starostlivosti v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E) v sektore. Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Alexion Pharmaceuticals Inc .: Biofarmaceutická spoločnosť Alexion skúma a vyvíja lieky na liečbu autoimunitných a kardiovaskulárnych chorôb. Vo štvrtom kvartáli 2019 vykázala Alexion tržby vo výške 1,4 miliardy dolárov, medziročne o 23% viac.

Biogen Inc .: Biogen sa zameriava na objavovanie, vývoj a komercializáciu farmaceutických ošetrení so silným zameraním na oblasti neurológie, imunológie a hematológie. Pokiaľ ide o fiškálny rok 2019, spoločnosť Biogen vykázala tržby vo výške 14,4 miliárd dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 7%.

Pfizer Inc .: Pfizer je farmaceutická spoločnosť, ktorá vyvíja lieky, zdravotnícke pomôcky, vakcíny a ďalšie výrobky súvisiace s onkológiou a kardiovaskulárnymi problémami.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najrýchlejším rastom výnosov

Tu sú akcie zdravotnej starostlivosti v S&P 500 s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Gilead Sciences Inc .: Gilead Sciences je biofarmaceutická spoločnosť, ktorá vyvíja a predáva terapeutiká určené na zlepšenie starostlivosti o choroby, medzi ktoré patria HIV, AIDS a ochorenia pečene. Kite, spoločnosť patriaca pod Gilead Sciences, nedávno oznámila „kritické“ schválenie amerického úradu pre potraviny a liečivá (FDA) týkajúce sa lieku, ktorý vyvíja na použitie u pacientov s lymfómom z plášťových buniek.

Edwards Lifesciences Corp .: Edwards Lifesciences je spoločnosť v oblasti lekárskej techniky zameraná na výrobu srdcových chlopní a podobných výrobkov.

Boston Scientific Corp .: Spoločnosť Boston Scientific sa špecializuje na minimálne invazívne zdravotnícke pomôcky a uvádza na trh množstvo produktov používaných v endoskopii, kardiológii, urológii a ďalších. Spoločnosť vykázala za štvrtý kvartál 2019 tržby vo výške 2,9 miliardy dolárov, čo je medziročný nárast o 13,4%.

Akcie zdravotnej starostlivosti s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie zdravotnej starostlivosti v S&P 500, ktoré mali najväčší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

ResMed Inc .: ResMed sa zameriava na vývoj a výrobu produktov používaných na diagnostikovanie a liečbu dýchania s poruchou spánku. V januári predstavila spoločnosť ResMed AirFit F30i, svoju prvú celotvárovú masku CPAP.

Zoetis Inc .: Zoetis vyvíja, vyrába a distribuuje lieky a diagnostické výrobky používané v starostlivosti o zvieratá a domáce zvieratá. Za štvrtý kvartál 2019 dosiahla spoločnosť Zoetis tržby vo výške 1,7 miliardy dolárov, čo je medziročne o 7% viac.

Allergan PLC: Allergan je globálna farmaceutická spoločnosť, ktorá vyrába širokú škálu generických, značkových a voľne predajných zdravotníckych výrobkov určených na predaj po celom svete.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár