Najlepšie akcie zdravotnej starostlivosti na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Druhá časť

Zdravotníctvo, jedno z najväčších a najkomplexnejších odvetví, je zložené zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú lekárske výrobky a služby. Do sektoru zdravotnej starostlivosti patria spoločnosti predávajúce lieky, zdravotnícke pomôcky a poistenie, ako aj nemocnice a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Medzi najväčšie zdravotnícke spoločnosti na svete patria UnitedHealth Group Inc. (UNH:NYSE), Pfizer Inc. (PFE:NYSE) a Abbvie Inc. (ABBV:NYSE). Niekoľko spoločností poskytujúcich zdravotnú starostlivosť získalo americké povolenie na mimoriadne použitie (EUA) na vývoj testov alebo liečby COVID-19, ktoré napomáhajú optimizmu.

historický graf Health Care Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie v zdravotníctve, reprezentované Health Care Select Sector SPDR ETF (XLV), mierne prekonali širší trh. Index XLV poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 14,6%, čo je tesne nad celkovým výnosom Russell 1000 13,7%.

Tu sú 3 najlepšie akcie v zdravotníctve s najrýchlejším rastom zárobkov.

Najrýchlejšie rastúce akcie zdravotnej starostlivosti

Ide o akcie v zdravotníctve s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Quidel Corp., zdroj: GOOGLE

Quidel Corp. (QDEL:NASDAQ) : Spoločnosť Quidel vyvíja a vyrába diagnostické produkty a riešenia pre zdravotnú starostlivosť. Spoločnosť ponúka diagnostické riešenia, ktoré pomáhajú pri detekcii a diagnostike kritických chorôb a iných zdravotných stavov. Spoločnosť vykázala rast čistého príjmu 5 226,9% pri raste tržieb 86,4% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Čistý príjem bol podporený nižšími nákladmi na predaj a prevádzkovými nákladmi ako podiel na celkových tržbách v porovnaní s rovnakým štvrťrokom pred rokom. Quidel uviedla, že rast výnosov bol spôsobený silným dopytom po novo spustených testoch Sofia® SARS Antigen a Lyra® SARS-CoV-2, ktoré sa obidva používajú pri testovaní na COVID-19. Oba testy dostali v priebehu štvrťroka súhlas EUA.

päťročný graf Insulet Corp., zdroj: GOOGLE

Insulet Corp. (PODD:NASDAQ) : Insulet je spoločnosť zaoberajúca sa zdravotníckymi prístrojmi. Vyvíja a vyrába inzulínový infúzny systém pre ľudí s cukrovkou závislých od inzulínu. Spoločnosť vykázala rast čistého príjmu o 928,6% pri raste výnosov o 27,8% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Čistý príjem bol podporený výrazne nižšími prevádzkovými nákladmi ako podiel na celkových tržbách v porovnaní s predošlým štvrťrokom.

päťročný graf Perrigo, zdroj: GOOGLE

Perrigo Co. PLC: (PRGO:NYSE) Perrigo je írska zdravotnícka spoločnosť ponúkajúca voľnopredajný spotrebný tovar a špeciálne farmaceutické výrobky. Medzi jej produkty patria farmaceutické výrobky, počiatočná dojčenská výživa, výživové produkty, aktívne farmaceutické zložky a farmaceutické a lekárske diagnostické výrobky.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár